Rıza Çalımbay Denizlispor'u bıraktı

Son 6 maçta sadece 1 puan alabilen ve UEFA Kupası'na katılma umudunu yitiren Denizlispor'da fatura, Çalımbay ve yardımcılarına çıktı.

UEFA Kupası'na katılmayı hedeflerken, son 6 maçta sadece 1 puan alabilen ve ligden düşme hattına yaklaşan Denizlispor'da, Teknik Direktör Rıza Çalımbay ve yardımcıları görevi bıraktı.
İstifa kararını kulüp binasında düzenlediği basın toplantısıyla açıklayan Çalımbay, dün yönetim kurulu ile iki kez görüştüğünü ve hem Denizlispor'un hem de kendisinin önünü açmak için ayrılma kararı aldığını söyledi. "Üst üste alınan yenilgiler olmasaydı 2-3 hafta önce görevi bırakacaktım" diyen Çalımbay, yeni sezon için Denizlispor yönetimine ve gelecek yeni teknik adama zaman tanımak amacıyla böyle bir karar aldığını ifade etti.
Geçen sezon düşme potasında aldığı Denizlispor'u UEFA Kupası'na taşıdığını ve Avrupa'da da başarılı olunduğunu kaydeden Rıza Çalımbay, şöyle konuştu:
"Avrupa'daki başarımıza karşın, ligde inişli çıkışlı bir grafik çizdik. Bunda kadronun kısıtlı olması, ara dönemde transfer yapılmayışı, sakatlıklar ve cezalı oyuncular ile fazla maç oynamadan dolayı ortaya çıkan bıkkınlığın payı var. Ayrıca, daha lig bitmeden futbolculara yapılan transfer teklifleri ve görüşmeler de konsantrasyonu bozdu. Bazı arkadaşlar daha lig bitmeden yeni sezonu düşünmeye başladı."
Hiçbir takımla görüşmediğini ve anlaşmadığını belirten Çalımbay, "Mayısta kongre var. Bakarsınız sağlam bir yönetim gelir, yeniden oturur konuşuruz. Şartlarımı söylerim, onlar da kabul ederse, yeni sezonda yine Denizlispor'un başında olurum. Benim şartım, şampiyonluğa oynayacak ve tesisleşmeyi tamamlayacak bir Denizlispor" dedi.
Ali Tandoğan'ı Beşiktaş maçında 4 maçlık ceza almasına neden hareketinden dolayı eleştiren Çalımbay, "Takım kaptanının böyle bir şey yapmaya hakkı yoktu. Onun olmadığı maçlarda puanlar kaybettik. Ama ben hiçbir zaman 'Futbolcular beni sattı' demedim" diye konuştu.