Rıza Çalımbay sözleşme yeniledi

Rıza Çalımbay sözleşme yeniledi
Rıza Çalımbay sözleşme yeniledi
Mersin İdmanyurdu yönetimi, teknik direktör Rıza Çalımbay ile yeniden 1 yıllık sözleşme imzaladı.

MERSİN - Hilton Oteli'nde düzenlenen imza töreninde konuşan Rıza Çalımbay, lig devam ederken kendisine bazı kulüplerin teklif getirdiğini hatırlatırken, Mersin'de kaldığını belirtti. Geçen sezon takımı kendisinin kurduğuna dikkati çeken Çalımbay, kulübün transfer yasağı olduğu bir dönemde de Mersin'den ayrılmanın yanlış olacağının altını çizdi. Rıza Çalımbay, geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarılarak, yeni sezonda daha büyük başarılar yakalanabileceğini vurguladı.

Mersin İdmanyurdu'nun geçtiğimiz sezonda olduğu gibi 2015-2016 sezonunda da ilk 10'u hedeflediğini belirten tecrübeli teknik adam, söyle devam etti:
"Devre arasında takviye yapabilirsek, daha üst noktaları hedefliyoruz. Bunun için devre arasına kadar mükemmel şekilde gelmek istiyoruz. Mersin İdmanyurdu her şeyin en iyisine layık. Herkes sorumluluğunu bilirse yüzde 100 başarı gelecektir. Yönetimimize, futbolcularımıza ve taraftarlarımıza güveniyorum. Geçen sezon oynadığımız oyunu sürdürmek istiyoruz."

Konuşmasında tesis konusuna da değinen Rıza Çalımbay, takımının geçen sezon boyunca otellerde kamp yaptığını hatırlattı. Bunun doğru olmadığını vurgulayan Rıza Çalımbay, şunları söyledi:
"Amacım; tesisin biran önce bitirilerek Mersin İdmanyurdu'nun hizmetine sunulmasıdır. 2'nci ligde bile tesisi olmayan kulüp yok. Altyapı konusunda da önemli çalışmalar yapılacak ve Mersin İdmanyurdu'nun bir alt lige dönmesi söz konusu olmayacak. Sahada biz, dışarıda ise yönetimimiz ve taraftarlarımız üzerine düşeni yaparsa güzel şeyler olur."
Kendisini Mersin İdmanyurdu'na 2'nci kez bağlayacak mukavelenin 1 yıllık olduğunu dile getiren Çalımbay, "Benim için süre önemli değil. Bu 1 yıl da olur, 10 yıl da. Benim Mersin İdmanyurdu ile gönül bağım var. Önceliğim Mersin İdmanyurdu ve burada başarılı olmaktır" ifadesini kullandı.

Sözleşme töreninde hazır bulunan Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, transfer yasağı nedeniyle kimsenin endişeye kapılmamasını istedi. Başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını, gelecek sezonda da takıma her türlü desteği vereceklerini kaydeden Kahramanlı, Mersinlilerin de kulüplerine sahip çıkmalarını istedi.

Kahramanlı, bu soru üzerine, "Kulüpler Birliği'nin almış olduğu karar doğrultusunda Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nda mevcut Başkan Yıldırım Demirören'i destekleyeceğiz. 15 kulüp içerisinden çıkıp Demirören'i desteklemeyeceğiz demek, bize zarar verir" cevabını verdi. Mustafa İNSAN (DHA)