Rıza Sarraf'a Fenerbahçe şoku!

Rıza Sarraf'a Fenerbahçe şoku!
Rıza Sarraf'a Fenerbahçe şoku!
Beşiktaş ve Trabzonspor'dan sonra Fenerbahçe'ye de yakınlaşmaya çalışan Rıza Sarraf, hiç beklemediği bir tavırla karşılaştı.

İran asıllı iş adamı Rıza Sarraf, Beşiktaş 'ın yeni stadından 1.3 milyon TL’ye loca satın almış, Trabzonspor’a da teberru yolu ile 2.5 milyon Dolar bağışlamış, ayrıca bankalarda kredi kolaylığı sağlamıştı.

Cumhuriyet gazetesi Spor Müdürü Arif Kızılyalın’ın haberine göre; Rıza Sarraf, Beşiktaş ve Trabzonspor'un aksine Fenerbahçe 'den beklemediği bir yanıt aldı. Zira Sarraf'ın sarı-lacivertli camiaya yakınlaşma çalışmaları pek istediği gibi yürümedi.

"ELİMİZDE BOŞ LOCA YOK"

Aracılar vasıtası ile Fenerbahçe Kulübü’nden loca satın almak isteyen iş adamı, "Localarımız 2-3 yıllık sözleşmeli, elimizde boş loca yok, yüzlerce iş adamı da sırada, size loca satamayız” cevabı ile şaşkına döndü.

Her yerde imtiyazlı davranışlara alışık olan Saraf, bu harekete oldukça sinirlenerek, bazı loca sahiplerine ‘hava parası’ teklif ettiği, ancak olumsuz yanıt aldığı belirtildi.

Konu ile ilgili konuşan bir Fenerbahçe yöneticisi, olayı doğrularken, "Kulağıma geldi, ancak, loca satışı ve veya kiralama olmadığı için konunun üzerine gitmedik. İşin ayrıntılarını bilemiyorum" ifadelerini kullandı.

MERSİN İLGİSİ

Rıza Sarraf, dönemin AKP ’li Bakanı Zafer Çağlayan aracılığı ile Mersin İdmanyurdu'na da destek olmuş, bununla da kalmayıp 2013 Mersin Akdeniz Oyunları'na 750 bin Dolar'lık organizasyon yardımında bulunduğu öne sürülmüştü. Ancak bu 750 bin Dolar'ın hangi kaynaklarda harcandığı ve ne şekilde faturalandırıldığı bilinmiyor.