Rize için 'sezona bedel' bir maç

Turkcell Süper Lig'de alt sıraları yakından ilgilendiren maçta bugün Erciyesspor'un konuğu olacak olan Çaykur Rizespor'da teknik direktör Rıza Çalımbay, bu karşılaşmayı 'Bir sezona bedel' olarak nitelendirdi.

RİZE - Turkcell Süper Lig'de alt sıraları yakından ilgilendiren maçta bugün Erciyesspor'un konuğu olacak olan Çaykur Rizespor'da teknik direktör Rıza Çalımbay, bu karşılaşmayı 'Bir sezona bedel' olarak nitelendirdi. Erciyes maçı için Nevşehir'de kampa giren Karadeniz ekibinin teknik patronu Çalımbay, rakiplerini yendikleri takdirde ligde kalma yolunda büyük avantaj yakalayacaklarını söyledi.
Tecrübeli teknik adam şöyle konuştu: "Bana göre, bir yılın emeği bu maça bağlı. Ben göreve başladığımdan bu yana kendi sahamızda oynadığımız maçları en iyi şekilde tamamladık. Yalnız deplasmanlarda kötü oynadığımız yönündeki eleştirileri kabul etmiyorum. Bariz hakem hatalarından puan kaybettik. Takımın oynadığı oyundan memnunum. Ama deplasmanlarda bir şansızlık yaşıyoruz. Bu şansızlığa Erciyes maçında son vereceğiz."
Tolga forma giyemeyecek
Çaykur Rize Futbol Şube Sorumlusu Yılmaz Zehiroğlu ise Erciyesspor maçını kazanarak en anlamlı deplasman galibiyetini almak istediklerini söyledi. Zehiroğlu, ligde deplasman performanslarının iyi olmadığına dikkat çekerek, "Bunda kendi hatalarımız olduğu gibi hakem hataları da rol oynadı.
Ama artık puan kaybına tahammülümüz yok" dedi.
Karadeniz ekibinde, Kayseri Erciyesspor maçı öncesi uzun zamandır sakatlığı bulunan tecrübeli savunmacı Tolga Doğantez forma giyemeyecek. Altan Aksoy ve Emrah Eren ile ilgili kararı ise teknik direktör Rıza Çalımbay'ın bugün doktorlardan alacağı rapora göre vereceği öğrenildi. (Spor Servisi)