Rizespor bilet gelirinin yarısını cezalara verdi!

Rizespor bilet gelirinin yarısını cezalara verdi!
Rizespor bilet gelirinin yarısını cezalara verdi!
Çaykur Rizespor Başkan Vekili Halim Mete, geçen yıl elde ettikleri 1 milyon 300 bin TL bilet gelirinin 608 bin TL'sini, küfür eden taraftarlar nedeniyle ceza olarak ödediklerini açıkladı.

RİZE - Çaykur Rizespor Kulübü 84. Olağan Mali Genel Kurulu, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde 153 üyeden 64'ünün katılımı ile gerçekleştirildi. Genel Kurul'da konuşan Kulüp Başkan Vekili Halim Mete, 2015 yılında 58 milyon 420 bin TL gelir elde ettiklerini, ancak 61 milyon TL giderleri olduğunu söyledi. Mete, kulübün 27 milyon 150 bin TL'lik borcuna karşılık futbolcu değerinin 100 milyon TL civarında olduğunu kaydetti.

TARAFTARLARA KÜFÜR TEPKİSİ

Mete, stadyumda küfür eden taraftarlar nedeniyle kulübe ceza kesildiğini hatırlatarak, "2015 yılında 1 milyon 300 bin TL bilet bedeli toplamışız, ama 608 bin TL ceza ödemişiz. Yani bilet gelirimizin yarısını cezalara vermişiz. Birkaç arkadaşın çıkıp, bahanesi ne olursa olsun küfür etmesi sonucu bu cezaları ödedik. Toplamda belki 50 kişi küfür ediyor ama 608 bin TL ceza ödüyoruz. Bu küfür edenler dönüyor, bize el kol hareketi ile 'size ceza yazdırdık' diyor. Bu kişilerin Rizeli olduğuna inanmıyorum. Özellikle küfür edenler olduğunu biliyorum. O insan gelsin yüzüme küfür etsin. Sonra stadyumda ona küfür serbest" dedi.

Çaykur Rizespor'un 2015 yılı hesaplarının ibra edilmesinin ardından Mali Genel Kurul sona erdi. Muhammet KAÇAR (DHA)