Rizespor'da hedef 2 maçta 4 puan

Rizespor'da hedef 2 maçta 4 puan
Rizespor'da hedef 2 maçta 4 puan
Sivasspor'a 3-1 yenilen Çaykur Rizespor'da Başkanvekili Halim Mete, ilk yarıda kalan iki maçtan en az 4 puan almak zorunda olduklarını söyledi.

RİZE (AA) - Halim Mete, alınan kötü sonuçların camiayı üzdüğünü belirterek, "Bu kadar uzun zaman puan alamadığımız için çok üzülüyoruz. Beceriksizliğimizin yanı sıra şanssızlığımız da çok. Bu işi temizlemek ve yoluna koymak istiyoruz. Devre arasına 2 maç kaldı. İlk yarıda kalan iki maçtan en az 4 puan almak zorundayız. Hatta 6 puan çıkartmalıyız. Ara transferde nokta atışıyla erken transferleri yapmak, sonuçta herkesin yüzünün güler hale gelmesini sağlamak zorundayız" dedi.

Süper Lig 'e 5 maçta 4 galibiyet ile başlayan bir takımın bu denli düşüşe geçmesinin anlaşılmaz olduğunu ifade eden Mete, şöyle devam etti:
"Düşüşü ben de anlayamıyorum. Sadece bir çok sakatlığın olduğunu, başka hiç bir şeyin değişmediğini, taraftarlarımızın bir bölümünün kötü söz söylemeye hakkı olduğunu biliyorum. Hayatında hiç maça gitmeyen, Çaykur Rizespor'dan daha çok başka takımları tutanlar en çok isyan edenlerdir. Bunu biliyor muydunuz? Yine de bir şey deme hakkımız yok. Biz şikayet değil çözüm üretmek zorundayız."