Rizespor'da Tütüneker dönemi

Rizespor'da Tütüneker dönemi
Rizespor'da Tütüneker dönemi
Çaykur Rizespor teknik direktörlüğüne getirilen Uğur Tütüneker, "Kendi tarzım var ve takımı bu tarzda oynatmaya çalışacağım" dedi.

RİZE - Mehmet Cengiz Tesisleri'nde yöneticiler Ekrem Yüce, Ömer Faruk Ofluoğlu, Mustafa Baltacı ve takım kaptanı Florin Cernat ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Uğur Tütüneker, kimseyi mahçup etmeyeceklerini belirterek, "İleride baskı kuran, agresif futbolu severim. Bu takımı da bu yolda oturtursak, güzel günler bizim olur. Rıza Çalımbay'a da teşekkür ediyoruz. Çok iyi bir takım kurdu" diye konuştu.

"ÇAYKUR RİZESPOR'DA EKSİK OLAN MORALDİ"

Çaykur Rizespor'un 15 haftadır kazanamadığını ancak Gaziantepspor maçı ile aradığı morali bulduğunu ifade eden Tütüneker, şöyle devam etti:
"Aynı şekilde devam ederek başarıya ulaşacağız. Bizim için her puan önemli. İyi futbolu sürdürmemiz lazım. Önümüzde Bursaspor maçı var. Bu maçta da iyi mücadele edeceğiz. Oradan puan yada puanlarla dönmek istiyoruz. Biz de diğer takımlar da iyi oynadığımız maçları kazanamadığımız dönemler oldu. Çaykur Rizespor için eksik olan buydu.".

"12 MAÇI TEK TEK DÜŞÜNEĞİZ"

Süper Lig 'in zor olduğunu vurgulayan Tütüneker, "Çaykur Rizespor'un ligde ilk yılı. İnşallah takımı azıcık daha yukarılara tırmandırmak istiyoruz. Ligde 12 haftamız kaldı. Sadece bu kalan haftalara odaklanacağız. 12 maç çok önemli. Bu maçları tek tek düşüneceğiz. Kendi mantalitemizi takımın üzerine oturtursak güzel olacak" dedi. Muhammet KAÇAR (DHA)