Rizespor'da yüzler gülüyor

Rizespor'da yüzler gülüyor
Rizespor'da yüzler gülüyor
Gençlerbirliği'ni 1-0 yenen Çaykur Rizespor'da kulüp başkanı Metin Kalkavan, lige iyi oyun ve üç puan ile başladıklarını söyledi.

RİZE (AA) - Metin Kalkavan, yaptığı açıklamada, maçın oynandığı anda hava şartlarının çok zor olduğunu belirterek, şunları söyledi:
"Bizler oyun dışında terliyoruz ve nefas almakta zorlanıyoruz ama futbolcular bu kadar zor şartlarda mücadele ettiler. Gençlerbirliği futbolcuları da aynı zorlukta mücadele etti ve tebrik etmek lazım. Rakibimiz karşısında takım olarak iyi oynadık ama defansımız özellikle çok akıllı oynadı. Futbol bir takım oyunu ve takım olarak iyi işer yaptık. Gençlerbirliği takımına maç boyunca hiç pozisyon vermedik. Bu tür maçlarda bulduğunuz pozisyonu değerlendirmek de önemli. Biz de yakaladığımız pozisyonu değerlendirerek kazanmasını bildik. Lige iyi oyun ve üç puan ile başladık."

Taraftarın ilk maçta takımına sahip çıktığını kaydeden Kalkavan, şöyle devam etti:
"Süper Ligde kale arkalarında 2 liraya maç izliyorlar. Maraton türbün biletleri 20 lira. İlk maçımızda önemli bir destek verdiler ancak biz kombine almalarını bekliyoruz. Kombine fiyatları günlük bir simit parasına denk geliyor. Bunun şikayeti olmaz. Bir simit parasını eğer taraftar vermiyorsa konuşma hakkı olmaz. Takıma sahip çıkmak lazım. Bu takım kolay oluşmuyor. Biz taraftarımızın her maç yanımızda olmasını istiyoruz."

Kweuke'nin cezasının kaldırılması için FIFA'ya başvurduklarını ifade eden Kalkavan, "Bu konuda maalesef henüz cevap alamadık. Cezanın kaldırılma durumu çok az bir ihtimal gibi görünüyor. Kweuke'nin yanı sıra son transferimiz Nijeryalı Godfrey Obaobana'da Pazartesi günü aramıza katılacak. Takımda çok fazla eksiğimiz kalmadı. Önümüzdeki haftalarda daha iyi mücadele eden bir takım izletmek istiyoruz" diye konuştu."


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Gençlerbirliği

  ,

  Oyun

  ,

  Hava

  ,

  taraftar

  ,

  lira

  ,

  maç