Rizespor'dan onkoloji hastalarına moral

Rizespor'dan onkoloji hastalarına moral
Rizespor'dan onkoloji hastalarına moral
Çaykur Rizespor Kulübü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde kurulan Robotik Onkoloji Merkezi'nde tedavi gören hastaları ziyaret etti.

RİZE (AA) - Ziyarete, kulüp yönetim kurulu üyesi Mustafa Baltacı, teknik direktör Rıza Çalımbay, futbolculardan Ali Adnan, Eren Albayrak, Sercan Kaya, Cenk Ahmet Alkılıç ve Florin Cernat ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hasan Türüt, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Şafak Sünbül katıldı.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Çalımbay, onkoloji hastaları için çok güzel bir ortam hazırlandığını ifade ederek, "İnşallah bu hastalar burada en kısa zamanda şifa bulacaklar. Böyle yerlerin olması hem hastalarımız hem de yakınları için çok önemli. Buna vesile olan herkese teşekkür ediyoruz. Biz sadece sporcu değiliz. Böyle manevi durumlarda da bulunmamız, yer almamız gerekiyor. Burada tedavi gören tüm hastalarımıza sağlıklı günler, acil şifalar diliyoruz. İnşallah en kısa sürede iyileşirler" dedi.

Başhekim Prof. Dr. Türüt ise Çaykur Rizespor Kulübü ve yöneticilerine teşekkür ederek, hassas davranışlarından dolayı Çalımbay ve futbolcuları tebrik etti.