Rizespor'un hedefi 40 puan

Rizespor'un hedefi 40 puan
Rizespor'un hedefi 40 puan
Süper Lig'de kalma mücadelesi veren Çaykur Rizespor'da teknik direktör Uğur Tütüneker, "Bizim için 30 puan yeterli değil. Hedefimiz 40 puan" dedi.

RİZE - Uğur Tütüneker, Mehmet Cengiz Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, lige maç maç baktıklarını belirterek, "Özellikle geri düştüğümüz maçlarda kazanmayı çok istiyoruz. Ligde son 5 maçın dördünde geriden geliyor ve öne geçmeyi başarıyoruz ama ilk yarı, ikinci yarı oyunumuz değişiyor. Oyunu maçın tamamında istikrarlı hale getirmemiz lazım. Daha iyi oyun ve pas yapmamız lazım" diye konuştu.

Her maçın oyun karakterinin farklı olduğunu kaydeden Tütüneker, "Zor denen maçlardan fena çıkmadık. Gelecek maçlar kolay diyemeyiz. Lig alt sıralarda inanılmaz zor. Sezon sonuna kadar konsantrasyonumuzu korumamız lazım. Bundan sonra da iyi konsantrasyonla maçları inşallah bitiririz" ifadelerini kullandı.

Bu sezon tek amaçlarının ligde kalmak olduğunu vurgulayan Tütüneker, şöyle devam etti:
"Ligde 10'uncu olacağımızı söyleyenleri duyuyoruz. Evet, 10'uncu olmak güzel ama 10'uncu da 14'üncü de ligde kalıyor. Bizim hedefimiz ligde kalmak bu sene. Çocuklarla bunu konuşuyoruz. Bizim için 30 puan yeterli değil. Bu ligde 1 puan bile çok değerli. Hedefimiz lig sonunda 40 puan. Bunun için galibiyetlere ihtiyacımız var. Önümüzde çok zor 7 maç var. Sezon sonunda hedefimizi gerçekleştirmek istiyoruz."

KARDEMİR KARABÜKSPOR MAÇI

Hafta sonu sahalarında karşılaşacakları Kardemir Karabükspor'un iyi bir ekip olduğunu belirten Tütüneker, "Çok iyi takım oyunu oynayan, defans yapabilen bir ekip. Zaman zaman maç içerisinde zorlanacağımızı düşünüyorum. Kazanmak zorunda olduğumuz bir maç ama 1 puana da üzülmemek lazım. Bir puanın değerini Eskişehirspor maçında gördük ama bu demek değildir beraberliğe oynayacağız. Hedefimiz kazanmak ve bu doğrultuda mücadele edeceğiz" dedi.

Sakat oyuncuların çokluğunu sorun etmediğini vurgulayan Tütüneker, "Bu hafta Eren Albayrak, Engin Baytar ve Deniz Kadah bir aksilik olmazsa aramıza dönecek. Lualua ve Liban Abdi'nin iki hafta sonra aramızda olması bekleniyor. Görkem Görk'te ise maalesef eski sakatlığı nüksetti. Aramıza dönmesi gecikecek. Çok geniş ve iyi bir kadroya sahibiz. Oynayan oyuncularımız, sonradan oyuna giren hepsi kaliteli ve katkı sağlıyor. Sakat oyuncularımızın da dönmesi ile takım daha iyi olacak" diye konuştu. (AA)