Robbie McEwen'ın efsane finişi

Önceki günkü 'prolog'la başlayan Tour de France'da ilk etap zaferi Avustralyalı Robbie McEwen'ın oldu. Predictor-Lotto adına yarışan tecrübeli pedal Londra-Canterbury arasındaki 203 kilometrelik etapta bir mucizeye imza attı.

CANTERBURY - Önceki günkü 'prolog'la başlayan Tour de France'da ilk etap zaferi Avustralyalı Robbie McEwen'ın oldu. Predictor-Lotto adına yarışan tecrübeli pedal Londra-Canterbury arasındaki 203 kilometrelik etapta bir mucizeye imza attı. Yarış esnasında ciddi bir kaza geçiren 35 yaşındaki sporcu el bileğinin incinmesine rağmen finişi ilk geçen isim oldu.
McEwen turda 12. kez etap kazanarak aktif isimler arasında Erik Zabel'i de yakalamış oldu. Yeşil mayoyu sırtına geçiren McEwen, "Sonda neler olduğu gerçekten hatırlamıyorum. En anlamlı zaferim diyebilirim" dedi.
Cancellara liderliğini korudu
Genel klasmanda İsviçreli Fabian Cancellara liderliğini ve dolayısıyla sarı mayoyu korudu. İngiliz David Millar, 'dağların kralı' unvanını el geçirirken, Rus Vladimir Gusev 'en iyi genç' pedal olarak üçüncü etaba başlayacak. Turda bugün pedallar Dunkirk ve Ghent arasında çevirilecek. (Spor Servisi)