Roberto Carlos başkan Calderon'u topa tuttu

Real Madrid'de 11 yıl forma giydikten sonra sezon başında Fenerbahçe'ye transfer olan Roberto Carlos, İspanyol Marca gazetesinde yer alan söyleşisinde, eski kulübünün yöneticilerini sert dille eleştirdi.

MADRİD - Real Madrid'de 11 yıl forma giydikten sonra sezon başında Fenerbahçe'ye transfer olan Roberto Carlos, İspanyol Marca gazetesinde yer alan söyleşisinde, eski kulübünün yöneticilerini sert dille eleştirdi. Fenerbahçe'nin kendisine ilk transfer teklifini getirdiği 2006-2007 sezonunda arkasından çok işler döndürüldüğünü kaydeden Carlos, Real Madrid Başkanı Ramon Calderon'un bir yandan, "Roberto seninle sözleşme uzatmak istiyoruz" derken, arkasından "Roberto 34 yaşında.
Onun için para harcamayıp genç oyuncular getirsek daha iyi olur" diye konuştuğunu söyledi.
Carlos, Real Madrid'le yeniden sözleşme imzalamamasının ardında yatan nedeni şöyle açıkladı: "Calderon, sözleşme imzalamadan sadece benimle fotoğrafı çekerek taraftarlara iyi gözükmek istiyordu ama arkamdan, para kaybetmemek ve direkt olarak benim müzakere etmemi engellemek için Fenerbahçe'ye satışımda anlaşmıştı. Bu yüzden sözleşmeyi imzalamayıp bir yıl sonra serbest kalmayı ve Fenerbahçe'ye gelmeyi bekledim."
'Hayatımın sözleşmesine imza attım'
Fenerbahçe'ye transferi ile ilgili "Hayatımın en iyi kontratını imzaladım" diyen Carlos, "Sadece paradan değil, güvenden bahsediyorum. Burada yeniden önemli ve yararlı biri olmaya başladım. Madrid'de son dönemlerde olduğunun aksine, tekrardan bana bir futbolcu muamelesi yaptılar" değerlendirmesinde bulundu. Sözünü tutan biri olduğunu vurgulayan Carlos, "Geçen yıl Fener'e söz vermiştim. Benim sorunum ekonomik değil, hoşuma gidecek bir yer istiyordum. Bu yüzden burayı seçtim" dedi. 34 yaşındaki Carlos, hayalinin her zaman futbolu Real Madrid formasıyla bırakmak olduğunu, ancak artık bunu gerçekleştirmesinin imkânsızlığını belirterek, kariyerini Fenerbahçe forması ile sona erdirmek istediğini ve daha sonra teknik direktörlüğe yöneleceğini kaydetti. (Spor Servisi)