Roberto Carlos: Ben Real'i istiyordum

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, Sevilla'yla eşleşmelerinin kendileri açısından şanslı bir kura olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, Sevilla'yla eşleşmelerinin kendileri açısından şanslı bir kura olduğunu söyledi. Kura çekiminde, İspanya'nın bir diğer takımı olan ve geçen sezon formasını giydiği Real Madrid'in çıkmasını istediğini belirten Roberto Carlos, "Eski arkadaşlarım ve seyircilerle birlikte olmayı düşlüyordum ama Real Madrid yerine Sevilla çıktı. Sevilla'nın iyi bir kura olduğunu düşünüyorum. Bu turu da geçecek gücümüz var" dedi.
Brezilyalı oyuncu, Sevilla'nın iyi bir kadroya sahip olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: "İki yıldır UEFA Kupası'nı kazanıyorlar. Son dönemdeyse ligde düşüş yaşıyorlar. Bu yüzden bu kurayı kendi adımıza da şanslı görüyorum. En azından Barcelona, Manchester United gibi takımlardan daha iyi bir kura çektiğimizi düşünüyorum. Ben Real Madrid'de oynarken Sevilla ile aramızda iyi bir rekabet vardı. Onların da taraftarı takımına elinden gelen tüm desteği sağlıyor. Ama sahaları bizim kadar iyi değil. Çünkü Fenerbahçe'nin sahası ve taraftarı dünyada bir numara. Bu bizim için bir avantaj." (Spor Servisi)