Roberto Carlos: En beğendiğim Türk (!) oyuncu Mehmet Aurelio

Sao Paolo'da ailesi ile tatilde bulunan Fenerbahçe'nin 34 yaşındaki yıldız oyuncusu Türkiye ligi, İstanbul'daki hayatı, Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Sevilla ve daha birçok konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

SAO PAOLO - Sao Paolo'da ailesi ile tatilde bulunan Fenerbahçe'nin 34 yaşındaki yıldız oyuncusu Türkiye ligi, İstanbul'daki hayatı, Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Sevilla ve daha birçok konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Brezilyalı tecrübeli savunmacı, öncelikle Türkiye liginin oldukça kaliteli olduğunu ifade ederek, "Türkiye ligi zor bir lig. Bence kalite yüksek. İyi ve güçlü oyuncular var. Diğer takımlar özellikle Fenerbahçe'ye karşı ayrı bir mücadele ve oyun sergiliyor. Bu da bizim maçlarımızın kimi zaman daha çetin geçmesini sağlıyor. Sonuç olarak bu ligde kalite ve mücadele yüksek" dedi.
Roberto Carlos, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki rakibi Sevilla'yla ilgili soruya ise "İlk önce Sevilla'dan kendi sahamızda gol yemememiz gerekiyor. Bence burada alacağımız 1-0'lık skor yeterli olmayabilir. Bizim için en uygun ve avantajlı skor 2-0. Çünkü Sevilla'daki atmosferi yakından biliyorum. Çok iyi bir taraftar grubu var. Oraya giderken en azından 2-0'lık skor bizim için avantaj olur" diye konuştu. Tecrübeli yıldız, ayrıca Sevilla'da birçok iyi oyuncu olduğunu ancak bunların içinde en tehlikelisinin ise Luis Fabiano olduğunu ifade etti.
"Türkiye'de en çok beğendiğin yerli ve yabancı oyuncu kim?" sorusunda ise Carlos, yabancı oyuncu tercihini takım arkadaşı Alex De Souza'dan yana kullanırken, yerli futbolcu olarak da esprili bir cevabı yeğledi: "En beğendiğim Türk oyuncu Mehmet Aurelio!"
Şampiyonluk yarışına da değinen Sarı-Lacivertli futbolcu "Şu anda lider ile aynı puandayız. Bence şampiyonluğa yakınız. Ancak Galatasaray da mücadeleyi sürdürecektir" şeklinde konuştu. Roberto Carlos son olarak İstanbul'da bulunduğu beş aylık süre içinde, şehre ve ortama çabuk alıştığını ifade ederek, "Hayatım genellikle ev ve Samandıra arasında geçiyor. Arkadaşlarımla da çok fazla vakit geçiriyorum. 10 yıl Madrid'de yaşadım. Madrid gerçekten çok güzel bir yer. İstanbul da, güzellikleri itibarıyla Madrid'i andırıyor.
Burada yaşamım Madrid'deki gibi" diyerek sözlerini noktaladı.