Roberto Carlos 'sudan mesele'ye açıklık getirdi

Fenerbahçeli Roberto Carlos, takımının 2-1 mağlubiyetiyle sona eren Kayserispor maçında yardımcı hakem Hüseyin Fidan'a kasıtlı olarak su fırlattığı şeklindeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçeli Roberto Carlos, takımının 2-1 mağlubiyetiyle sona eren Kayserispor maçında yardımcı hakem Hüseyin Fidan'a kasıtlı olarak su fırlattığı şeklindeki iddiaların doğru olmadığını söyledi.
Brezilyalı yıldız, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada olayı şöyle anlattı: "İkinci yarıydı. Sanırım bir sakatlık nedeniyle oyun durmuştu. Ben de yedek kulübesinden su istedim. Suyu içtikten sonra, oyunun başladığını görünce, bir anda elimdeki şişeyi geriye doğru savurdum. O sırada önümde bulunan yardımcı hakem, arka tarafıma geçmiş ve savurduğum su hakemin yüzüne gelmiş. Görüntülere daha sonra dikkatlice baktım. Ben su içerken, sağımda olan hakem ben arkamı dönerken soluma geçmiş ve arkama bakmadan attığım su hakeme gelmiş. Hakemin orada olduğunu görmedim bile. Bu durumda hakeme kasıtlı olarak su attığımı ileri sürmek insafsızlık olur. Kafamın arkasında da gözlerim yok ki. Görüntüler iyice incelendiğinde olayın tamamen bu şekilde olduğu da zaten iyice anlaşılacaktır." (Spor Servisi)