Roberto Carlos'u vermeye kararlılar

Real Madrid'in dünyaca ünlü yıldızı Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye transferi konusundaki spekülasyonlar bitmek bilmiyor. Sarı-Lacivertli yönetim her ne kadar resmi kaynaklarında, Brezilyalı futbolcuyla ilgilenmediklerini yinelese...

MADRİD/İSTANBUL - Real Madrid'in dünyaca ünlü yıldızı Roberto Carlos'un Fenerbahçe'ye transferi konusundaki spekülasyonlar bitmek bilmiyor. Sarı-Lacivertli yönetim her ne kadar resmi kaynaklarında, Brezilyalı futbolcuyla ilgilenmediklerini yinelese de özellikle İspanyol basınında bu transferlerle ilgili haberler eksik olmuyor. Son olarak da, İberya bölgesinin ünlü spor gazetesi Marca, Fenerbahçe Kulübü'nden bir grup yöneticinin bu hafta İspanya'nın başkenti Madrid'e giderek Roberto Carlos'un transferi konusunu kapatacağını ve Brezilyalı futbolcuya iki yıllık sözleşme imzalatacağını iddia etti.
'Roberto Carlos, Fenerbahçe'ye bir adım kadar yakın' başlığı altında verilen haberde, "Fenerbahçe ile Roberto Carlos arasında görüşmeler oldukça ilerledi. Geçtiğimiz şubat ayında prensipte varılan ön anlaşmadan sonra, Fenerbahçeli yöneticiler geçtiğimiz yıl yaşadıkları hayal kırıklığını tekrarlamamak için Madrid'e gelerek Carlos'a imza attırmak istiyorlar" denildi.
Roberto Carlos'un Real'den ayrılacağını açıklamasının ardından Newcastle United, Salzburg, hatta Juventus gibi bazı takımların Brezilyalı yıldız ile ilgilendiklerini öne süren Marca, şimdiye kadar tek ciddi teklifin Fenerbahçe'den geldiğini vurguladı. Ünlü sol bekin, Fenerbahçe'nin getirdiği iki yıllık sözleşmeyi bu hafta imzalamasının beklendiği belirtildi. Real Madrid'in ise Roberto Carlos'un yerine Lyon'lu Eric Abidal'ı almak istediği ileri sürüldü.
Roberto Carlos dışında Fenerbahçe'deki diğer gelişmelere gelince... Takımın bu sezon en çok tartışılan isimlerinden biri olan Tümer Metin, polemik konusu haline gelen askerlik sorunuyla ilgili olarak, "Ben de her Türk evladı gibi gidip vatani görevimi zamanı geldiğinde yapacağım" dedi. Deneyimli futbolcu, Sarı-Lacivertli kulübün internet sitesi
aracılığıyla yaptığı açıklamada, "Ben Milli Takım forması giyen bir futbolcuyum. Ülkemi nasıl uluslararası maçlarda temsil ediyorsam, vatani görevimi de yaparım. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.
'En büyük pay Tuncay'ın'
Öte yandan, taraftarlar, bu sezon kazanılan şampiyonlukta en büyük pay sahibinin Tuncay Şanlı olduğuna inanıyor. Lig TV'nin internet sitesinde yapılan ankette, 'Şampiyonlukta en büyük pay hangi futbolcuya ait' sorusu yöneltildi. Taraftarlar, yüzde 62 oranında Tuncay'a oy verirken, Alex yüzde 18, Serdar yüzde 8, Aurelio yüzde 6, Tümer yüzde 4, Lugano da yüzde 2 oy aldı.
Selçuk'a iki maç ceza
Bu arada PFDK, Fenerbahçe-Denizlispor maçında çıkan saha olayları nedeniyle Sarı-Lacivertli kulübe 200 bin YTL para cezası verirken, futbolculardan Selçuk Şahin'i ise Beşiktaş maçında seyircilere karşı sportmenliğe aykırı davranışta bulunmaktan iki maçla cezalandırdı.
(dha, aa, Spor Servisi)