Roberto Carlos'un alternatifi Gilberto

Brezilya'nın spor gazetelerinden Globo Esporte, Fenerbahçe teknik direktörü Zico'nun, gelecek sezon için Roberto Carlos'un transfer edilememesi olasılığına karşılık, Almanya'nın Hertha Berlin takımından Brezilyalı Gilberto da Silva Melo'yu istediğini ileri sürdü.

RİO DE JANEİRO - Brezilya'nın spor gazetelerinden Globo Esporte, Fenerbahçe teknik direktörü Zico'nun, gelecek sezon için Roberto Carlos'un transfer edilememesi olasılığına karşılık, Almanya'nın Hertha Berlin takımından Brezilyalı Gilberto da Silva Melo'yu istediğini ileri sürdü. Haberinde, defansın sol kanadına futbolcu arayan Fenerbahçe'nin, Roberto Carlos arzusunun bilinen geçmişi olan bir konu olduğunu yazarak, teknik direktör Zico'nun alternatif olarak Gilberto'yu da düşündüğü belirtildi. Zico'nun sürpriz bir şekilde Gilberto ile ilgilendiğini yazan Brezilya gazetesi, yine de Fenerbahçe kulübünden henüz resmi bir teklif olmadığını kaydetti.
İdmanda Serkan sakatlandı
Öte yandan Fenerbahçe, deplasmanda Bursaspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını dün yaptığı tek antrenmanla sürdürdü. Sarı-Lacivertlilerin taktik maçında Serkan sakatlanarak çalışmayı yarıda bıraktı. Bir pozisyonda sol ayak bileğinin üzerine aldığı darbeyle yerde kalan Serkan'ın çekilen MR sonucunda ayağında ödem tespit edildi. Savunma oyuncusunun durumu bugün netlik kazanacak. Antrenmana Rüştü ve Deivid dışında bütün futbolcular katılırken, Deivid takımdan ayrı koşu yaptı. Fenerbahçe bu sabah basına kapalı antrenmanın ardından öğleden sonra otobüsle Bursa'ya hareket edecek. (Spor Servisi)