Roberto Carlos'un hesabına el konuldu!

Roberto Carlos'un hesabına el konuldu!
Roberto Carlos'un hesabına el konuldu!
Avrupa'nın vergi cennetlerinden biri olarak kabul edilen Andorra'da patlak veren kara para aklama skandalı teknik direktör Roberto Carlos'u da yaktı.

MADRİD - Uluslararası mafya bağlantıları olduğu gerekçesi ile Banca Privada de Andorra'da (BPA) parası bulunanların hesabına el konuldu. Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Roberto Carlos'un, futboldan kazandığı paraların çoğunu bu bankada yatırım aracı olarak kullandığı öğrenildi.

Banca Privada de Andorra'da (BPA) 100 bin Euro 'nun altında parası olanlara devlet garantisi veriliyor. Carlos'un bu rakamın çok üstünde bir rakamı BPA'a bankasına yatırdığı ve parasını geri almakta zorlanacağı belirtildi. Brezilyalı teknik adamın, BPA'a sadece tek bir hesabında 2.8 milyon Euro'su bulunduğu iddia edildi.

İspanya Merkez Bankası, ABD Hazine Bakanlığı'nın suç örgütlerinden gelen paraları aklamakla suçladığı Banca Privada de Andorra'nın (BPA) Banco de Madrid'le ilgili ortaklığını gözönünde bulundurarak, bu bankanın tüm aktivitelerini ikinci bir emre kadar durdurduğunu açıklamıştı. İspanya'da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle BPA, 2011 yılında yaklaşık 100 milyon Euo karşılığında Banco de Madrid'i satın almıştı. Mehmet ÇİFTÇİ (DHA)