Robin van Persie'den itiraf

Robin van Persie'den itiraf
Robin van Persie'den itiraf
EURO 2016 Elemeleri'nde Türkiye ile aynı grupta yer alan Hollanda Milli Takımı'nın yıldız golcüsü Robin van Persie'den çarpıcı açıklamalar geldi.

Ülkesinin basınına konuşan Robin van Persie, Fenerbahçe soyunma odasında bile Türkiye ile Hollanda'nın rekabeti hakkında konuşmalar geçtiğini belirterek, "Fenerbahçe'nin soyunma odasında Türk oyuncularla Avrupa Şampiyonası ile alakalı bir kaç kez sohbet ettik ve şakalaştık. Onlar da kendilerinden çok eminler. Herkes 2016 Avrupa Şampiyonasına gitmek istiyor, bu da gayet normal" ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının devamında Hollanda futbolu için de değerlendirmelerde bulunan yıldız oyuncu, Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ndeki durumlarının kendilerine hiç yakışmadığını vurguladı.

Sadece bir yıl önce dünyanın en iyi milli takımlarından biri olduklarını vurgulayan Van Persie "Bazen Dünya Kupası'nda ikinci yada üçüncü olan takımların yeni bir oluşuma gitmesi gerekir. Büyük futbol ülkeleri olan Brezilya, Almanya ve İspanya bunu yapabiliyor ama biz sadece 16 milyon nüfuslu bir ülkeyiz ve bu değişiklikleri yapmak kolay olmuyor" dedi.