Rocky'nin rekoru için ringe çıkacak

Rocky'nin rekoru için ringe çıkacak
Rocky'nin rekoru için ringe çıkacak
Dünya yarı orta sıklet profesyonel boks şampiyonu Floyd Mayweather, 1950'lerde ringe çıkan ve yenilgi yüzü görmeyen İtalyan asıllı ABD'li Rocky Marciano'nun 49 maçlık rekorunu yakalamak için 12 Eylül'de Andre Berto ile karşılaşacak.

ANKARA - Floyd Mayweather, sosyal paylaşım sitesi twitter'daki hesabından, kendisi ve Haiti asıllı ABD 'li Andre Berto'nun fotoğrafının bulunduğu afişi paylaşarak, "12 Eylül 2015. 49'uncu galibiyet için... Tarihin parçası olun. Otelinizi ve uçak biletinizi şimdiden ayarlayın" ifadelerine yer verdi.

Berto da 12 Eylül'de ABD'nin Las Vegas kentindeki MGM Grand Hotel'de gerçekleştirilecek müsabakaya ilişkin Twitter hesabından, "Söz veriyorum; maç günü her zamankinden daha hazır olacağım. 12 Eylül'de şaşırmış gibi davranmayın" yorumunu yaptı.

'Asrın müsabakası' olarak nitelenen 3 Mayıs'taki yarı orta sıklet unvan maçında Pacquiao'yu, 12 raunt sonunda üç hakemin de ortak kararıyla mağlup eden 38 yaşındaki Mayweather, kariyerindeki 48 (26'sı nakavt) mücadeleyi de kazandı. 31 yaşındaki Berto'nun ise 30 galibiyeti ve 3 yenilgisi bulunuyor. (AA)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Twitter

  ,

  Ankara

  ,

  12 Eylül

  ,

  Galibiyet

  ,

  eylül

  ,

  sosyal

  ,

  maç

  ,

  2015