Roddick çeyrek finalde

Teniste sezonun son grand slam mücadelesi olan ABD Açık'ta, önceki gün olduğu gibi, dün de dördüncü tur maçlarında sadece bir tanesi sonuçlanırken, diğerleri yağmur nedeniyle yine ertelendi.

NEW YORK - Teniste sezonun son grand slam mücadelesi olan ABD Açık'ta, önceki gün olduğu gibi, dün de dördüncü tur maçlarında sadece bir tanesi sonuçlanırken, diğerleri yağmur nedeniyle yine ertelendi.
Tek erkeklerde 4 numaralı seribaşı Amerikalı raket Andy Roddick, Belçikalı Xavier Malisse'yi 6-3, 6-4 ve 7-6 (7-5)'lik setlerle yenerek çeyrek finale yükseldi. Roddick bu galibiyetle ABD Açık'ta son üç sezondur üst üste çeyrek finale kalma başarısı gösterdi. Amerikalı raket, rakibi önünde özellikle son sette çok zorlandığını ancak kazandığı için mutlu olduğunu söyledi. Roddick, "Üç sezondur bu turnuvada çeyrek finale yükseliyorum. Bu kez şeytanın bacağını kırıp, yarı finale kalmak istiyorum. Yağmur performansımı olumsuz etkilese de, iyi bir maç çıkardığımı düşünüyorum" diye konuştu.
12 numaralı seribaşı Hollandalı Sjeng Schalken, 8 numaralı seribaşı Alman Rainer Schuttler önünde ilk sette 5-1 öndeyken yağmur nedeniyle karşılaşmaya ara verildi.
Clijsters da bitiremedi
Tek bayanlarda ise dünya klasmanında ilk sırada bulunan turnuvanın 1 numaralı seribaşı Belçikalı Kim Clijsters, 5 numaralı seribaşı Fransız Amelie Mauresmo karşısında ilk sette 3-0 öndeyken, yağmur nedeniyle yarıda kaldı. Bu yıl 123'üncüsü düzenlenen ABD Açık'ta toplam 17 milyon dolar (yaklaşık 23.4 trilyon lira) ödül dağıtılacak. (Spor Servisi)