Roland Garros Henin'dan sorulur

Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda tek bayanlarda şampiyon değişmedi: Justine Henin. Avustralya Açık'a sakatlığı nedeniyle katılamayan ancak Roland Garros öncesi turnuvalarda formunun zirvesinde olduğunu kanıtlayan Belçikalı raket...

PARİS - Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda tek bayanlarda şampiyon değişmedi: Justine Henin. Avustralya Açık'a sakatlığı nedeniyle katılamayan ancak Roland Garros öncesi turnuvalarda formunun zirvesinde olduğunu kanıtlayan Belçikalı raket, Fransa'da da tek bir set dahi yitirmeden mutlu sona ulaştı. Chatrier'deki finalde, kariyerinde ilk kez bir grand slam finaline katılan Sırp Ana İvanoviç'le karşılaşan Henin, 1 saat 5 dakika süren mücadeleyi 6-1 ve 6-2'lik setlerle kazanarak Fransa Açık'ta üst üste üçüncü, toplamda da dördüncü zaferini elde etti. Henin, Monica Seles'ten sonra Roland Garros'u üst üste üçüncü kez kazanan ilk bayan tenisçi oldu.
Yeni bir rekor
25 yaşındaki sporcu, Roland Garros'ta üst üste 35 set kazanarak ulaşılması zor bir rekora imza atarken, 1996'da bu turnuvayı kazanan Steffi Graf'tan sonra Fransa'da bayanlarda mutlu sona ulaşan ilk 1 numaralı seribaşı oldu. Altıncı grand slam zaferini elde eden Henin aynı zamanda, Fransa Açık'ı dört kez kazanan beşinci bayan sporcu.
Çift bayanlarda ise şampiyonluğa, Avustralyalı Alicia Molik ve İtalyan Mara Santangelo ulaştı. Başarılı ikili finalde, Japon Ai Sugiyama-Sloven Katarina Srebotnik çiftini 7-6 ve 6-4'lük setlerle devirdi. (Spor Servisi)