Roma'da ateşli bir gece

Avrupa'daki tek temsilcimiz Beşiktaş, UEFA Kupası çeyrek final ilk maçında Roma'da Lazio önünde. Kartal'da, sakatlıkları süren İbrahim ve Tümer Roma'ya getirilmedi.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

ROMA - Avrupa'daki tek temsilcimiz Beşiktaş, UEFA Kupası çeyrek final ilk maçında Roma'da Lazio önünde. Kartal'da, sakatlıkları süren İbrahim ve Tümer Roma'ya getirilmedi. Bu iki futbolcunun yanı sıra, statü gereği Lazio karşısında oynayamayacak olan Maldaraşanu ile uzun süredir sakat olan Bayram da Roma'ya gelmedi. Kart cezası nedeniyle bugünkü karşılaşmada oynayamayacak olan Zago ise kafileyle birlikte İtalya'ya geldi.
Beşiktaşlı futbolcular, Lazio maçı için umutlu konuştu. İlhan, Lazio'nun UEFA Kupası'nda şimdiye dek karşılaşacakları en güçlü rakip olduğunu ifade ederek, "Ancak ilk maçı burada oynayacak olmamız, bizim için avantaj. Atacağımız bir gol bize rövanş için büyük avantaj sağlar. Türkiye'ye bunu başarmış olarak döneceğiz" dedi.
Ahmet Dursun, Lucescu'nun görev vermesi durumunda oynayabileceğini belirterek, "Biz Roma'dan turu getirecek iyi bir skorla dönmek istiyoruz. Bunu da başaracağımıza inanıyorum" diye konuşurken, Yasin, sakatlığının henüz geçmediğini, ama bu maçta forma giymek istediğini vurgulayarak,
"Deplasmanlarda çok iyi oynuyoruz. Bu gece de aynı şey olacak" dedi.