Romario kel kalmak istemedi...

41 yaşında gelmesine rağmen futbolu bırakmayan Brezilyalı efsane Romario, doping testini geçemedi. 28 Ekim'deki Palmeiras maçının ardından teste giren Romario'da...

RIO DE JANERIO - 41 yaşında gelmesine rağmen futbolu bırakmayan Brezilyalı efsane Romario, doping testini geçemedi. 28 Ekim'deki Palmeiras maçının ardından teste giren Romario'da 'finasteride' maddesine rastlandı. Sambacı, bilerek doping yapmadığını, saç dökülmesine karşı kullandığı ilacın buna neden olduğunu iddia etti.
Bir basın toplantısı düzenleyen Romario, "Kariyerimi etkileyecek bir durum olduğunu sanmıyorum. İlk kez de kullanmıyorum. Yasak olduğunu bilsem zaten kullanmazdım. Saçlarım giderek dökülüyor. Bu gidişle geri kalan birkaç tel de dökülecek. Bazı kel arkadaşlarım, oldukça memnun kaldıklarını söylemişlerdi. Aslında işe de yaradı, gördüğünüz gibi" diye konuştu.
Brezilya Futbol Federasyonu konuyu ne zaman ele alacağını açıklamadı. Geçen mayısta kariyerinin 1000. golünü atan Romario, 2008'in sonuna kadar oynamayı planlıyor. Romario'nun başına gelen olayın bir benzerini Efes Pilsenli milli basketbolcu Ermal Kurtoğlu da yaşamış ve altı ay ceza almıştı. (Spor Servisi)