"Ronaldinho evini basarlar diye korktu"

"Ronaldinho evini basarlar diye korktu"
"Ronaldinho evini basarlar diye korktu"
Beşiktaş taraftarını heyecanlandıran Ronaldinho transferinin ardındaki isim olan İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, girişimlerin perde arkasını açıkladı.

Yıldız oyuncu için 2 ay önceden temasa geçtikleri menajeri ve ağabeyi Assis ile hem Altunizade’deki ofisinde hem de Swissotel’de iki yoğun gün geçirdiklerini belirten Ahmet Nur Çebi, detayları söyle dile getirdi:
“Aslında şartlarda anlaştık. İş resmiyete dökülecekti. Fakat Ronaldinho, sözleşmesinin ocak ayına kadar sürdüğü A.Mineiro’nun taraftarlarının evini basacağından korktuğunu için ocakta imza atmak istediğini ifade etti.”

Ronaldinho'dan şok açıklama


İKİ HAFTA SÜRE İSTEDİLER

Hürriyet 'in haberine göre; Teknik direktör Slaven Bilic’in onayı ile transfer görüşmelerine başlandığını vurgulayan Çebi, yıldız oyuncunun Türkiye ’ye gelmesini isteyen önemli bir şirketin sponsorluğu üstlendiğini belirtti. Çebi, Brezilyalı oyuncunun menajerinin yıllık 7 milyon Euro’yu kabul ettiğini ve Assis’in Ronaldinho’ya da şartların uygun olduğunu ilettiğini söyledi.

“Biz ekonomik olarak Ronaldinho’yu mutlu ettik” diyen Ahmet Nur Çebi, “Menajer Kamil Çıra ve Assis bizden iki hafta süre istedi. Biz de kendilerine kulübümüzün menfaatlerini düşündüğümüzü ve Süper Lig’in ilk yarı maçlarında böyle bir yıldıza ihtiyacımız olduğunu gelmesi halinde formasını ve bir villa hazırladığımızı kendilerine ilettik. Şimdi haber bekliyoruz son durum bu” şeklinde konuştu.

Ronaldinho, önceki gün Brezilya basınına yaptığı açıklamada ülkesinde çok mutlu olduğunu söylemişti.

'Gezi ruhu' futbola uğramadı

Yönetime Ronaldinho mesajı