Ronaldinho transferine onay

Ronaldinho transferine onay
Ronaldinho transferine onay
Beşiktaş Yönetim Kurulu, dünyaca ünlü futbolcu Ronaldinho'nun transferine onay verdi.

İSTANBUL - Siyah-beyazlı kulübün dün gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında, Ronaldinho'nun durumu masaya yatırıldı ve transferin yapılıp yapılmaması konusunda yaşanan fikir ayrılıkları giderildi.

"Çakma Ronaldinho Beşiktaş'ta"


Bazı yönetim kurulu üyeleri, Brezilyalı futbolcunun astronomik maliyeti sebebiyle transfere karşı çıkmış, yıldızı oyuncuya ödenecek yaklaşık 6.5 milyon euroluk ücretin kulübe büyük zarar vereceğini savunmuştu.

Başkan Fikret Orman önderliğinde yapılan toplantıda, Ronaldinho'nun yapacağı sportif katkının yanı sıra kulüp imajına sağlayacağı yarar da konuşuldu. Transferin yapılması konusunda ortak karar alan Beşiktaş Yönetim Kurulunun, sponsor arayışında da sona geldiği öğrenildi.

AYHAN YEŞİLBAŞ: RONALDINHO'YA BASKI YAPIYORUM

Transferin Brezilya ayağında da sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ronaldinho'nun menajeri Roberto Assis'in Türkiye 'deki ortağı menajer Ayhan Yeşilbaş, Atletico Mineiro'nun Brezilyalı oyuncu için 3.3 milyon avro teklif ettiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını kaydetti.

Ahmet Dursun'un Fenerbahçe pişmanlığı


Beşiktaş'ın transferi gerçekleştirmesi için üstün çaba sarfeden Yeşilbaş, Ronaldinho'nun maddi kazancı kadar huzurunu da düşündüğünü kaydederek, "Kendisi ile görüştüm. Brezilya'da çok huzurlu bir hayat yaşıyor. Bu sakin hayatı terk edip etmeme konusunda da düşünüyor. Yakın çevresinden Türkiye'ye gidip gitmeme konusunda fikir alıyor. Ronaldinho'ya Beşiktaş'a gelmesi konusunda baskı yapıyorum" diye konuştu.

Ronaldinho'nun aynı zamanda ağabeyi olan menajeri Assis'in yarın Brezilya kulüpleri Gremio ve Palmeiras'la masaya oturacağını hatırlatan Yeşilbaş, "Brezilya kulüplerinin teklifleri neredeyse birbirinin aynı. Ronaldinho da kendi ülkesinde ne kadar para kazanabileceğinin farkında. Huzurunu bozmak istemezse az paraya razı olmak zorunda. Beşiktaş yönetimi haklı olarak ince eleyip sık dokuyor. Biraz daha seri karar verebilselerdi, transfer çok önceden bitebilirdi" ifadelerini kullandı.

TARIK ÇAMDAL VE VEYSEL SARI TRANSFERLERİ

Öte yandan, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan ve Fikret Orman'ın gece geç saatlerde Tarık Çamdal ve Veysel Sarı için son görüşmeyi yapacağı kaydedildi.

Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan, "Her iki oyuncunun transferi için yarın net bir açıklama yapmayı umuyorum. Bu gece Sayın Fikret Orman ile görüşeceğiz. Tahmin ediyorum pürüzleri ortadan kaldıracağız" dedi. (AA)

Orman'dan Ronaldinho yorumu