Ronaldinho'da son durum

Ronaldinho'da son durum
Ronaldinho'da son durum
Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, basında çıkan Ronaldinho haberlerine açıklık getirdi.

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Ahmet Nur Çebi, “Futbol takımının başında hocası ve onunu üzerinde de futbol direktörü vardır. Onların kararlarıyla ilgili yorum yapmayı doğru bulmuyorum. İbrahim Toraman konusunu bu şekilde ele almak gerekir. Beşiktaş ’a çok hizmet etmiş, iyi bir futbolcudur. Kaptanlık pazubandını bırakmayı düşünmüşse bunu Beşiktaş için yapmıştır. İbrahim’in Beşiktaş’a aşkı bir pazubanttan ibaret değildir. Bu tür olayları çarpıtarak Beşiktaş’a zarar veriyorlar. Bunları yapanları kınıyorum. Kimler olduğunu biliyorum ve artık sussunlar ve yazmayı çizmeyi bıraksınlar. İnsanlar, kurumlar kendilerine zarar verenlerle ilişkilerini gözden geçirirler. Beşiktaş’ı yıpratmaya çalışan kişi ve haberlere karşı sıcak davranmayacağımızı söylemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

"Beşiktaş ile F.Bahçe arasındaki fark..."


"SPONSORLARIYLA OLAN PROBLEM AŞILIRSA..."

Ahmet Nur Çebi, Ronaldinho transferiyle ilgili olarak, "Ronaldinho kolay bir transfer değil. Niyetimizi ortaya koyduk. Onlar da 'neden olmasın' dediler. Sponsorlukların, kurumların da görüşleri önemli. Bu konuda pürüzler var. Aşılırsa gelir, aşılamazsa başka alternatifler gündeme gelir. Ronaldinho’yu biz bu dönem için düşünüyoruz. Onlar da Ocak ayına kaydırmak istiyorlar. Sanırım Ocak ayında kadar maçlarını tamamlamak istiyor. Bir yerde nasıl buluşuruz bilemiyorum, ama çalışıyoruz" dedi.

KASIMPAŞA İLE ÖZEL BİR PROTOKOL VAR MI?

Beşiktaş İkinci Başkanı, "Kasımpaşa Kulübü ile statlarının kullanımı için yaptığımız protokolde taraftarımızın hükümet aleyhine tezahüratı durumunda anlaşmanın otomatik olarak fesih edileceği yönünde bir madde bulunduğu iddiası spekülasyondan ibaret. Küfür şeklinde yorumlamaları tamamen spekülasyondur. Çirkin tezahürat ya da küfür bir takımın ceza alması için yeterli nedenlerdir. Konu tamamen sportif dışı faaliyetlerin oluşmasını durumunda fesih söz konusu olur; ama bu yazmasanız da zaten var olan bir kural. Ayrıca hiç kimseye küfür edilemez, hükümete de edilemez, hakeme de futbolcuya da küfür edilemez. Biz zaten bunların karşısındayız. Ama bunun oraya yansıtılması hükümetle, Kasımpaşa ve Beşiktaş’la ilgili değil; tamamen genel bir ifadedir" şeklinde konuştu.

Bilic şaştı kaldı


"BU İSMİ İLK DEFA DUYUYORUM"

Çebi, Maritimo’da oynayan sol bek Ruben Ferreire konusunda ise "Transferler çok özeldir. Ben isim telaffuz etmem. İlk defa duyuyorum bu ismi; belki futbol direktörümüzün, teknik direktörümüzün gündeminde olabilir. Ön görüşme yapıyor olabilirler. Bir mana ifade ettiği taktirde yönetim kurulumuzun önüne gelir. O noktaya gelmeden de bizin bu tür gelişmelerden haberimiz olmaz; çünkü önce teknik arkadaşlarımız görüşmeleri yaparlar. Sonra biz devreye girer. Kararı veririz" ifadelerini kullandı.

"BILIC, ENERAMO’YU ÇOK İSTEDİ"

Çebi, "Eneramo konusunda son noktaya geldik; Slaven Bilic alınmasını istedi. Özellikle fakat sağlık anlamında alınan raporlardaki ince detaylar inceleniyor. Çok ciddi sorunu yok; ama kalp ritimleriyle ilgili 3 ayda bir kontrol yapılması gerekiyor. Fakat hem benim hem de pek çok kişinin şahsi görüşümüz son incelemenin de olumlu çıkacağı yönünde. Dizinden bir ameliyat oldu. Bu süre içerisinde çok fazla antrenman yapamayacaktı zaten. Ama bir kaç gün içerisinde kendini toparlayacak" dedi.

Beşiktaş'ta Holosko şoku