'Ronaldinho'yu isterim...'

'Ronaldinho'yu isterim...'
'Ronaldinho'yu isterim...'

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Biliç, takımının Avusturya’da devam eden yeni sezon hazırlık kampında basının karşısına çıktı. Önceliklerinin Türk oyuncuların iskeletini oluşturduğu bir takım kurmak olduğunu söyleyen Biliç, transferlerin ise kolay olmadığını söyledi. Siyah-Beyazlılarla ismi anılan Ronaldinho için de konuşan Biliç, “Kadroya katacağımız bir oyuncu olursa kiralama seçeneği üzerinde düşünüyoruz. Çilek meselesine gelirsek, bahsi geçen isim Ronaldinho, dünya yıldızı ve çalışmaktan mutluluk duyacağım bir oyuncu” dedi.
Kadronun son haline İstanbul ’a döndükleri zaman sportif direktör Önder Özen ile beraber karar vereceklerini ifade eden Hırvat teknik adam, takım kaptanını da İstanbul’da belirleyeceğini söyledi: “Kaptan takım içerisinde ‘İlk 11’de sürekli oynayan bir oyuncu olmalı. Yedek kulübesinden birini tayin edemezsiniz. Oynamak tabii ki tek başına yeterli bir sebep değil ancak önemli bir kriter. Kafamda oluşturduğum ana kadroda 13-14 isim var. İstanbul’da oyuncularla bir toplantı yaptıktan sonra kaptanı açıklayacağım” diye konuştu.

‘Ben bir sosyalistim’

Bu arada Beşiktaş dergisine de konuşan Biliç, sosyalist olduğunu belirterek, “Ancak elinizdekileri paylaşmayı bilirseniz onurunuzla ve mutlulukla yaşayabilirsiniz. Ben bir sosyalistim ama gerçek anlamda bir sosyalistim. Dünyayı tek başıma kurtaramayacağımı gayet iyi biliyorum. Ancak bir haksızlığa, adaletsizliğe karşı bir mücadele varsa, ben daima en ön saflarda olmayı tercih ederim ve hayata da buradan bakarım” ifadelerini kullandı.