Ronaldo 3 yıl daha Beşiktaş'ta

Siyah-beyazlılar, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Brezilyalı futbolcunun mukavelesini 3 yıl daha uzattı.


Beşiktaş, sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan futbolcusu Ronaldo Guiaro'nun mukavelesini 3 yıl daha uzattı.
Brezilyalı futbolcuyla, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, 2004-2005 sezonundan başlamak üzere, 1 yılı opsiyonlu 3 yıllık anlaşma imzalandı. İmza törenine Ronaldo'nun yanı sıra 2. Başkan Hüsnü Güreli, Asbaşkan Yıldırım Demirören ve Menajer Sinan Engin katıldı. Güreli, Ronaldo ile yaptıkları anlaşmasının kendileri için önemli olduğunu belirterek, "Ronaldo, oynadığı süre bakımından bizim için maliyeti en düşük oyuncularımızdan birisidir" dedi. Ronaldo'nun Beşiktaş'taki 3. sezonunu geçirdiğini hatırlatan Güreli, şöyle konuştu:
"Bu sürenin üzerine 2+1 yıllık daha sözleşme yaptık. Ronaldo iyi bir profesyonel. Ümraniye ve futbol dışındaki davranışlarıyla da menajerimiz Sinan Engin'in işlerini kolaylaştırıyor. Kulüp olarak sözleşmesini uzatmak istedik. Görüşmelerimizde O da bize Beşiktaş'ta devam etmek istediğini, burada jübile yapmayı amaçladığını, eşiyle birlikte Türkiye'de yaşamaktan mutlu olduğunu söyledi. Yaklaşık 3 hafta önce kendisiyle bu transfer işlemini yaptık. Ronaldo ile 2 dakikada anlaştık."

YILLIK 900 BİN DOLAR ALACAK

Güreli, Brezilyalı futbolcunun kulüpten yıllık 900 bin dolar transfer ücreti alacağını açıkladı. Güreli, "Futbol Federasyonu'na sözleşmeyi resmen beyan ettiğimiz için, vergilerimizi dürüstçe beyan etmek açısından Ronaldo'ya verdiğimiz rakamı açıklamaktan iftihar ediyorum. Hem Ronaldo, hem de Beşiktaş camiası için hayırlı olsun" diye konuştu.
Ronaldo Guiaro ise sadece para için değil, siyah-beyazlı takımda mutlu olduğu ve oynamaktan zevk aldığı için sözleşmesini uzattığını söyledi. 3 yıldır Beşiktaş'ta olduğunu kaydeden Ronaldo, şunları söyledi:
"Bu süre içinde büyük mutluluklar yaşadım. Eşimle konuştuğumda da aynı görüşü paylaştık. Büyük bir kulüpte oynadığımı gün be gün fark ediyorum. Menajer Sinan Engin'e, Asbaşkan Yıldırım Demirören ve diğer yöneticilere, bana yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum. Futbol yaşantımın bu yönetimle bitmesini istiyorum. Profesyonelce yönetilen bir kulüpte oynuyorum."

İSTİKRAR ABİDESİ

Beşiktaş'taki 3. sezonunu geçiren 29 yaşındaki Ronaldo, istikrarlı oyunuyla dikkat çekiyor. Brezilyalı savunma oyuncusu, siyah-beyazlı formayla şimdiye dek 90 resmi maçta sahaya çıktı ve toplam 10 gol attı. Ronaldo ayrıca, Beşiktaş'ın son 3 sezonda şimdiye dek oynadığı 76 lig maçından 71'inde forma giyerek, takımının vazgeçilmez isimlerinin başında geldi.

BEŞİKTAŞ TARİHİNE GEÇECEK

Ronaldo, sözleşme şartlarına uyması durumunda, Beşiktaş Futbol Takımı'nda en uzun süre forma giyen yabancı futbolcu unvanını alacak. Siyah-beyazlı takımdaki 3. sezonunu geçiren Ronaldo, sözleşmesini 3 yıl daha uzatarak, kulüpte toplam 6 yıl görev yapmış olacak. Beşiktaş'ta daha önce en uzun süre forma giyen yabancı futbolcular, 3'er sezonla, 1992-1995 arasında oynayan Güney Afrikalı Fani Madida ile 1996-1999 arasında ter döken Nijeryalı Daniel Amokachi olmuştu. Amokachi 77, Madida ise 76 lig maçında Beşiktaş forması giymişti. Siyah-beyazlı kulüpteki 3. sezonunun başında, şimdiden 71 lig maçına çıkan Ronaldo'nun rekoru eline geçirmesine kesin gözüyle bakılıyor.