'Ronaldo burayı sordu ama Milan'da mutlu'

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Fenerbahçe'de sezonun transfer bombası olan Roberto Carlos, dün bir basın toplantısı düzenledi.

VİYANA - Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Fenerbahçe'de sezonun transfer bombası olan Roberto Carlos, dün bir basın toplantısı düzenledi. Brezilyalı yıldız ilk olarak Brezilya Milli Takımı'ndaki arkadaşlarına Fenerbahçe ve İstanbul ile ilgili bilgiler verdiğini ve İstanbul'un çok güzel bir yer olduğunu anlatığını söyledi. "Arkadaşlarım kulübümü sordular" diyen Roberto Carlos, şöyle devam etti: "Ben de Fenerbahçe'nin çok büyük bir kulüp olduğunu söyledim. İstanbul'la ilgili de bilgi almak istediler. Çünkü fazla bilgileri yoktu. Onlara İstanbul'un çok güzel bir yer olduğunu, Türkiye'de futbolun bir hayat tarzı olduğunu söyledim. Ayrıca Fenerbahçeli taraftarların imza törenindeki coşkularını anlattım ve hepsi çok şaşırdılar."
Takıma ait ilk izlenimine ilişkin de yeni dahil olduğu ekibinin teknik kapasitesi yüksek oyunculardan oluştuğunu gözlenlediğini belirten Brezilyalı yıldız, transfer olmadan önce Fenerbahçe'nin birkaç maçını izlediğini ve takımdaki Brezilyalı oyuncuları tanıdığını ifade etti.
'Zaten kaptan gibi olacağım'
Bir basın mensubunun, "Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olacak mısınız? Başarı sağlanamazsa bu seni nasıl etkiler?" şeklindeki sorusuna ise yıldız futbolcu şu yanıtı verdi: "Şu an kiminle oynayacağımızı bilmiyoruz. Ben takımıma güveniyorum. Çok kaliteli bir ekibiz. Tecrübeli oyuncuların takıma daha fazla katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu kupayı Real Madrid'le birlikte üç kez kazandım. Neler yapacağımızı biliyorum. Eleme maçlarına çok iyi hazırlanmamız gerektiğini biliyorum. Korkulacak bir şey yok. Hep birlikte çok güzel başarılara imza atacağız. Herkes takıma güvensin. 34 yaşındayım, ama 20 yaşındaki bir oyuncu gibi arzu ve oynama isteğim var.
İçindeki futbol ateşi henüz sonmedi."
Takım kaptanlığı konusundaki soruları da yanıtlayan Roberto Carlos, "Kaptanlık görevi benim için onur olurdu. Ancak daha önceki oyunculara burada saygı duyuyorum. Verilecek karara da saygı duyarım. Saha içinde zaten kaptan gibi olacağım" dedi.
Yıldız oyuncu, yaz boyunca Fenerbahçe'ye transfer olacağı haberleri gazete sayfalarını süsleyen eski takım arkadaşı Ronaldo konusunda şöyle konuştu: "Ronaldo beni aradı ve burasıyla ilgili bilgi aldı. Ama Milan'da çok mutlu ve oradan ayrılması çok zor. Burada olması beni sevindirirdi ama orada mutlu" dedi.
Kulübün dergisini yalanladı
Türkiye'deki yabancı oyuncu sınırlandırması hakkında görüşleri de sorulan Roberto Carlos, "Yabancı konusunda limit olması önemli ama gelen yabancının kalitesi çok daha önemli. Transfer edilen yabancı oyuncu hiçbir şey yapmadan bu ülkeden giderse, Türk futboluna hiçbir katkıda bulunmuş olmaz" diye konuştu.
Brezilyalı yıldız, Fenerbahçe dergisinin temmuz sayısında yayımlanan "Galatasaray'a alerjim var" şeklindeki görüşlerinin hatırlatılması üzerine de "Ben böyle bir şey demedim. Açıkçası Galatasaray hakkında pek fazla bir şey bilmiyorum. Ayrıca böylesi konularda çok ciddiyimdir, beni başkalarıyla ilgili bir yorum yaparken göremeyeceksiniz. Ben işimi yaparım, rakiplerle ilgili yorum değil" dedi.
Öte yandan Fenerbahçe bugün hazırlık maçlarının ikincisinde Schwandorf'la karşılaşıyor. Mücadele saat 20.00'de başlayacak. (Spor Servisi)