Ronaldo yalanlandı sırada Adriano var!

Fenerbahçe'nin 33 yaşındaki Roberto Carlos'u almasıyla birlikte Türk basını Kanarya için çıtayı iyice yükseltmişe benziyor.

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin 33 yaşındaki Roberto Carlos'u almasıyla birlikte Türk basını Kanarya için çıtayı iyice yükseltmişe benziyor. Milanlı Ronaldo'nun transfer edildiği iddiaları çoğu gazetede yer alırken Inter'in Brezilyalı yıldızı Adriano da 'işi bitenler' arasındaymış. 26 yaşındaki oyuncunun şu an ki değerinin 20 milyon avrodan fazla olması elbette bu transferi mucizenin de ötesinde kılıyor.
Fenerbahçe yönetimi dün bu aralar en sık yaptığı işlerden birini yaptı ve resmi internet sitesinde bir yalanlama duyurdu. Sarı-Lacivertliler, Ronaldo'yu transfer etmek için başkan Aziz Yıldırım'ın Milano'ya 9 milyon avroluk bir teminat mektubu gönderdiği şeklindeki haberin doğru olmadığını vurgularken "Kulübümüzün Ronaldo'yla şu ana dek hiçbir transfer görüşmesi olmamıştır" ifadesi kullanıldı.
Çin'de de Roberto Carlos konuşuldu
Bu arada Fenerbahçe'nin Roberto Carlos'u kadrosuna katması dünyanın en kalabalık ülkesinde de yankı uyandırdı. İmza töreni Çin Merkez Televizyonu CCTV'de geniş yer buldu. Haberde, Japonya'nın eski teknik direktörü Zico'nun yönetimindeki Fenerbahçe'nin daha önce Nicolas Anelka ve Ariel Ortega gibi yıldızları da transfer ettiği kaydedildi. (aa, Spor Servisi)