Ronaldo zirvede, Messi takipte

Ronaldo zirvede, Messi takipte
Ronaldo zirvede, Messi takipte
Dünyadaki yıldız sporcuların ülkemizdeki haber yansımaları üzerine yapılan araştırmada, en çok Cristiano Ronaldo'nun konuşulduğu belirlendi.

2013 yılında yazılı basında çıkan spor haberleri içinde dünyadaki sporcular arasında en çok Cristiano Ronaldo’nun ismi yer aldı.

Medya takip ajansı Interpress’in ülkemizdeki spor sayfaları üzerine yaptığı araştırmada, Real Madrid’in dünyaca ünlü golcü futbolcusu Ronaldo'nun, 2013 yılı boyunca 6 bin 13 haberle birinci sırada yer aldığı tespit edildi. En çok konuşulan yabancı sporcular listesinde ikinci sırada Barcelona ve Arjantin Milli Takımı’nın ünlü oyuncusu Lionel Messi 5 bin 561 haberle yer alırken, PSG'de top koşturan İsveçli golcü oyuncu Zlatan Ibrahimovic’in de 2 bin 466 haberle üçüncü olduğu saptandı.

Interpress’in yılın en çok konuşulan yabancı sporcuları araştırmasında, Bayern Münih’in Hollandalı oyuncusu Arjen Robben 1464 haberle dördüncü olurken, Barcelona’nın bu yıl kadrosuna kattığı Brezilyalı genç yıldız Neymar’ın da 1433 haberle beşinci sırayı aldığı belirlendi.

2013 yılında ülkemizdeki spor sayfalarında yer alan yabancı sporcular listesinde ilk 10 sıra içinde Bayern Münih’te oynayan Franck Ribery, Arsenal’in yıldızı Mesut Özil, Barcelonalı Iniesta ve aynı takımda oynayan Xavi ile Rusya’nın Zenit Petersburg takımında top koşturan Brezilyalı Hulk’un yer aldığı ortaya çıktı.