Ronaldo'dan Bale'e destek

Ronaldo'dan Bale'e destek
Ronaldo'dan Bale'e destek
Real Madrid'in 91 milyon euro bonservis bedeliyle transfer ettiği Gareth Bale'e, İspanyol ekibinin yıldızı Ronaldo destek verdi.

ANKARA (AA) - İngiliz basınına konuşan Cristiano ROnaldo, Gareth Bale'in şimdiye kadar iyi gittiğini vurgulayarak, " Sezon öncesi antrenmanlara katılamadığı için zor zamanlar geçirdi. Bunu anlayabiliyorum ve onunla konuştuğunuzda takıma yardım etmek için ne kadar heyecan duyduğunu görüyorsunuz" dedi.

Medyanın Bale'in üzerine fazla gittiğini belirten yıldız futbolcu, "Onu yalnız bırakmak ve ona baskı yapmamak gerekiyor. O harika bir oyuncu ve insan, her zaman öğrenmeye açık" değerlendirmesinde bulundu.

Galli oyuncuya güven duyduğunu söyleyen Portekizli futbolcu, "İnsanlar, maliyeti nedeniyle ona baskı yapıyor. Yüzde yüz eminim ki kulübe büyük katkı sağlayacak. Bunun için onu kendi başına bıraktım" ifadesini kullandı.

Bale, yaşadığı sakatlıklar ve antrenman eksiği nedeniyle bu sezon üçü lig ve biri Şampiyonlar Ligi maçı olmak üzere, toplam 147 dakika Real Madrid formasıyla sahada kalabildi.