Ronaldo'dan iddialı açıklama

Ronaldo'dan iddialı açıklama
Ronaldo'dan iddialı açıklama
Şampiyonlar Ligi'ni 10. kez kazanmak isteyen Real Madrid'de yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo, "Cumartesi günü sahada en iyi Ronaldo olacak" dedi.

MADRİD - Real Madrid, Cumartesi günü Atletico Madrid'e karşı oynayacağı Şampiyonlar Ligi finaline hazırlanıyor. 'Basın günü' için bugün antrenmanı basına açan İspanyol ekibini, 300'den fazla basın mensubu izledi. Final maçının oynanmasına 4 gün kala Cristiano Ronaldo, Karim Benzema ve Gareth Bale'in takımla antrenmana çıkmaması dikkati çekti.

Antrenman sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Ronaldo, "Kendimi çok daha iyi hissediyorum. Antrenmana çıkmadım ama cimnastik salonunda çalışıyor, koşu yapıyorum. Şu anda kendimi fazla zorlamıyorum, ama Cumartesi günü sahada en iyi Ronaldo olacak. Kendimi iyi hissediyorum. Normal olarak hiç kimse finali kaybetmek istemez ve ben de uzun zamandır beklediğim bu finalde oynayacağımı düşünüyorum. Ancak vücudum buna izin vermezse dünyanın sonu değil" diye konuştu.

Sezon sonunda küçük bir sakatlık sorunu yaşadığını, ancak bunun normal olduğunu belirten Ronaldo, "Her futbolcu böyle sorunlar yaşayabilir ama ben kendimi iyi hissediyorum ve Cumartesi oynayacağıma eminim. Cumartesi en üst düzeyde olacağım" dedi.

Ronaldo, Real Madrid'de ilk kez Şampiyonlar Ligi finali oynayacağına dikkati çekerek, " lig şampiyonu Atletico Madrid'in final maçında konsantrasyonunun daha düşük olacağı" görüşüne katılmadığını vurguladı.

"Kazanmak her zaman iyidir" diyen Portekizli futbolcu, Atletico Madrid'e karşı çok zor bir maça çıkacaklarını ve rakibin moralinin yüksek olduğunu belirterek, "Şansımız yarı yarıya. Küçük detaylar maçın sonucunu belirleyecek. Her şeye rağmen kazanacağımıza eminiz" değerlendirmesini yaptı.

Ronaldo, kaybetmeyi sevmediğini vurgulayarak, "Kaybetmek hoşuma gitmiyor ama tabii ki bir final maçında her şey olabilir. Ben iyimser düşünüyorum" diye konuştu.

Kaleci İker Casillas da Şampiyonlar Ligi'nde kazandıkları 8 ve 9. kupalardan daha heyecanlı olduğunu dile getirerek, "Kazanmak olağanüstü güzel olacak. Lizbon'da kupayı kaldırmak harika olur. Tüm Şampiyonlar Ligi boyunca buna layık olduğumuzu gösterdik" ifadelerini kullandı.

Arbeloa da "Uzun zamandır bu anı bekliyoruz. İyimseriz ve 10. kez bu kupayı kazanacağımıza inanıyoruz" dedi. (AA)