Ronaldo'dan Messi itirafı

Ronaldo'dan Messi itirafı
Ronaldo'dan Messi itirafı
Real Madrid'in Portekizli yıldızı Ronaldo, Barcelona forması giyen Messi ile arasındaki rekabet sayesinde daha iyi bir futbolcu haline geldiğini söyledi.

ANKARA - France Football dergisine konuşan Cristiano Ronaldo, rekabetin daha iyi bir oyuncuya dönüşmesine katkı sağladığını belirterek, "Lionel Messi ve ben en iyisi olmak için çabalıyoruz ve bu durum birbirimizin gelişmesine yardımcı oluyor" dedi.

Ribery'nin hayal kırıklığı


Futbolunun gelişmesinde Messi dışındaki diğer yüksek seviyedeki oyuncuların da yardımcı olduğunu vurgulayan Portekizli yıldız, bu futbolcular arasında Luis Suarez, Andres Iniesta, Neymar, Gareth Bale, Diego Costa ve Radamel Falcao'yu gösterdi.

"Çok çalıştığım ve yeterince hırslı olduğum sürece sahanın en iyisi olacağımı biliyorum" diyen Ronaldo, kendisini her zaman profesyonel bir oyuncu olarak gördüğünü ve futbolunu sürekli geliştirmeye devam edeceğini vurguladı.

Kendine eski futbolcuları örnek aldığını belirten Ronaldo, "Birçok şey öğrendiğim oyuncular arasında Manchester United 'tan Gary Neville ve Ryan Giggs, Real Madrid 'ten Raul ve Michel Salgado, Portekiz Milli Takım'ndan Luis Figo, Rui Costa, Deco ve Fernando Couto bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Real Madrid'in Portekizli oyuncusu, iyi bir profesyonel olmanın ön koşulunun, yüzde 70 oranında başarılı olmaya bağlı olduğunu da ifade etti. (AA)

İbrahimoviç: Utanç verici