Ronaldo'dan Mourinho'ya...

Ronaldo'dan Mourinho'ya...
Ronaldo'dan Mourinho'ya...
Dubai'de 'Globe Soccer' ödülüne layık görülen Real Madrid'in Portekizli yıldızı Ronaldo, ödül töreni sonrası yaptığı açıklama ile spor gündemine oturdu.

Real Madrid'in eski teknik direktör Jose Mourinho, bir TV kanalında eski oyuncusu Cristiano Ronaldo'yu eleştirmişti. Portekizli çalıştırıcı, vatandaşı için "Belki de her şeyi en iyi kendisinin bildiğini zannediyor" ifadelerini kullanmıştı. Portekizli yıldızdan ise herhangi bir cevap gelmemişti.

Ronaldo zirvede, Messi takipte


Cristiano Ronaldo, ödül gecesi kendisine yöneltilen "Eski teknik direktörünüz Mourinho'yu affettiniz mi ?" sorusuna, "Affetmek mi? Ben herkesi affederim. Kimseyle aramda bir anlaşmazlık olmaz. Kinci biri değilim. Benim birisi hakkında kötü konuştuğumu duydunuz mu? Sadece başarılı olmak istiyorum. Eğer çevremdeki insanlar da benim kadar iyiysa o zaman her şey iyi" yanıtını verdi.

'ALTIN TOP' YORUMU

Dünyaca ünlü yıldız, son haftaların en çok tartışılan konusu olan FIFA Ballon D'Or (Altın Top) ödülü hakkında ise "Ballon D'Or ödülünü hak ediyor muyum bilmiyorum. Belki geçen seneki ödülü de ben hak etmiştim ya da ondan öncekini de. Ballon D'Or ödüllerini her sene hak ettim. Her ödülü, her kupayı kazanmayı seven bir insanım. Ama bu benim elimde olan bir durum değil. Tabii ki bu sene bu ödülü çok istiyorum. Ancak bazen kazanıyorsun, bazen de kaybediyorsun. .Tıpkı hayat gibi" ifadelerini kullandı.

Ronaldo'nun şartı herkesi şaşırttı


INIESTA'DAN YAYA TOURE'YE CEVAP

Barcelona ve İspanya Milli Takımı'nın orta sahadaki yıldız ismi Andres Iniesta'dan Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Manchester City oyuncusu Yaya Toure'ye cevap geldi.

İspanyol basınına konuşan Iniesta, Manchester City'nin Fildişi Sahilli oyuncusu Yaya Toure'nin "Barcelona bizden korkuyor" açıklamasının hatırlatılması üzerine, "Tabii ki hayır, korkmuyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde kimseden çekinmiyoruz. Bizim için yoğun ve heyecan verici bir dönem olacak. Manchester City zorlu bir kura oldu, ama bizim için kendimiz test etme açısından iyi bir kura" dedi.

Açıklamalarında Barcelona ile yaptığı yeni sözleşmeye de değinen Andres Iniesta, "Sözleşmeyi imzalamaya ailem ve kızımla gittim. Burada çok mutluyum. Uzun yıllar burada kalıp oynamak istiyorum. Barcelona'da üst düzey futbol oynuyoruz ve ben de bundan çok zevk alıyorum. En büyük amacım futbolu Barcelona'da bırakmak ve kazanabildiğim kadar kupa ve başarı kazanmak. Sonuçta her şey bittiğinde herkes ne kadar başarı kazandığınıza bakacak" ifadelerini kullandı.

Sezon sonu büyük ihtimal takımdan ayrılacak olan kaleci Victor Valdes hakkında gelen soruya ise Iniesta, "Victor takımdan ayrılırsa o gün muhtemelen ağlarım" dedi. Sercan SAPANATAN (DHA)

Ibrahimovic kadınları kızdırdı