Ronaldo'dan Türk taraftarlara övgü

Ronaldo'dan Türk taraftarlara övgü
Ronaldo'dan Türk taraftarlara övgü
Cristiano Ronaldo, Türk taraftarlara hayranlığını anlattı. Real Madrid'in yıldızı, "İstanbul'a her geldiğimde heyecanlanıyorum" dedi.

O dünyanın en çok konuşulan, tartışılan, hayran olunan, izlenen ismi... Futbol gündeminin manşetlerini süslüyor, attığı her adım takip ediliyor... Portekiz Milli Takımı ve Real Madrid’in yıldızı Cristiano Ronaldo, bu akşam Real Madrid formasıyla Galatasaray ’a karşı boy gösteremeyecek. Sakatlığı nedeniyle tribünde olacak büyük yıldızla İspanya’da bir araya geldik ve kendi adını taşıyan CR7 iç giyim ürünlerinin tanıtımında uzun süre sohbet ettik. Hürriyet’e konuşurken, samimi açıklamalar yapan Ronaldo’ya bu görüşmenin formatına uygun olmadığı gerekçesiyle futbol, Galatasaray ve Real Madrid ile ilgili sorular soramadık...

Ronaldo'dan inanılmaz istatistik


İşte, büyük yıldızın merak edilen özel hayatı...

KULLANDIKLARIMI MARKA YAPMAK İSTEDİM

İç çamaşırlarını yapma fikri nasıl ortaya çıktı?
- Bu tamamen kişisel kararım. Tarzımı ve gündelik hayatta kullandığım şeyleri bir marka haline getirmek istedim. Doğal, herkesin kullanabileceği şeyler ortaya çıkarmak en büyük hayalimdi. Doğru zamanı bekledim. Erkekler ve çocuklar için tasarımlar yaptık. Şimdilik kadınlar için bir üretimimiz yok. Ancak ileride bunu da gerçekleştirmek amaçlarımdan biri.

- Yardımsever biri olduğunu biliyoruz. Bunun boyutu nedir?
- Tamamen işime odaklı biriyim ve kalan zamanlarımda diğer insanlara yardımcı olmak benim iyi hissetmemi sağlıyor. Bizim gibi tanınmış sporcuların dışarıda zor durumda olan insanlara daha çok yardımcı olması gerekiyor. İyi paralar kazanıyoruz ve bunu insanlarla da paylaşabilmeliyiz. Hayatımın vazgeçilmez noktalarından biri de bu.

TÜRKİYE ’Yİ VE STATLARI ÇOK BEĞENİYORUM

Hayatında zor zamanların oldu mu? Olduysa nasıl bir çözüm yarattın?
- Negatif düşünmeye karşıyım. İnsan hayatında zorluklar her zaman oldu ve olmaya da devam edecek. Ben bunca yıl boyunca her şeye pozitif bakmayı öğrendim ve zorluklarla bu şekilde başa çıktım. Aileme, arkadaşlarıma ve çevremde değer verdiğim herkese de pozitif bakmayı aşıladım. Bu şekilde yaşamalarını tavsiye ettim. İnsanlar mantalitelerini değiştirdikleri taktirde hayat herkes için daha kolay olacaktır.

Ronaldo'dan Altın Top açıklaması


- Türkiye’de daha öncede bulundunuz. Ülkemize karşı duygularınız neler?
- Türkiye’yi, statlarını ve futbollarını çok beğeniyorum. Çok güzel bir ülke ve inanılmaz güzel bir atmosferi var. İstanbul ’a her geldiğimde, sahaya her çıkışımda taraftarlardan etkilendiğimi söylemek isterim.

ÇOK YETENEKLİ FUTBOLCULARINIZ VAR

"Mesut, Nuri ve Hamit ile oynadım. Hepsi de kaliteli isimlerdi. Türkiye’de de iyi ve yetenekli oyuncu sayısı bir hayli fazla."

Birkaç Türk oyuncuyla yan yana oynadın. Mesut, Nuri ve Hamit. Hala onlarla iletişim halinde misin? Sence hangisi en yetenekli?
- Aralarında en yeteneklisi için değerlendirme yapamam. Hepsi de birbirinden kaliteli. Türkiye’de de çok yetenekli oyuncular var ve onlarla oynamaktan memnuniyet duyarım. Çünkü standartların bir hayli üstündeler.

- Türkiye’de çok seviliyorsun, saç şeklini bile uygulayan birçok hayranın var. Bu sana ne hissettiriyor?
- Sebebini bilmiyorum ama bu durum beni fazlasıyla sevindiriyor. Gençlerin beni örnek almasından bahsediyorsak bu durum İspanya’da da böyle. Onların saçından giyimine kadar özgürce hareket edebilmeleri güzel bir duygu. Örnek alınmak mutluluk verici bir durum arzediyor.

Ronaldo'ya Che Guevara benzetmesi


- Hayalindeki kadını tarif eder misin?
- Şu an birlikte olduğum kız arkadaşım hayalimdeki gibi. İlk olarak harika bir vücudu, güzel bir yüzü olmalı ve sürekli ona bakma isteği duymalıyım.

- Oğlun hayatında nasıl bir yere sahip?
- Hayatımın parçası. Onu harika bir yerde görmek istiyorum.

BECKHAM’I TAKLİT ETMEDİM

- Markanı yaratırken Beckham’dan ilham aldın mı?
- Güzel ve doğru bir örnek verdin ancak böyle bir şeyi asla düşünmedim. Evet, Beckham gibi Armani reklamlarında yer aldım ama bu bir prodüksiyondu. İnsanları kopyalamayı sevmiyorum. Kendi doğal tarzınızı yansıtmak istiyorsanız taklitten uzak durmanız gerekiyor.

Ibrahimovic: Ronaldo'yu mu alkışlamışım?