Rosenborg Alman sever

Bu gece Şampiyonlar Ligi açısından bir hayli ilginç olacak. Çünkü bu akşamki sekiz maçın yedisi bir 'ilk' anlamını taşıyor. Sadece Manchester United ve Roma tarihlerinde resmi maç yapmışlar.
Haber: BENER ONAR / Arşivi

Bu gece Şampiyonlar Ligi açısından bir hayli ilginç olacak. Çünkü bu akşamki sekiz maçın yedisi bir 'ilk' anlamını taşıyor. Sadece Manchester United ve Roma tarihlerinde resmi maç yapmışlar. O eşleşme de geçen sezon olmuştu biliyorsunuz. Hazır bu iki takımdan bahsetmişken Roma'nın son Old Trafford hezimetinden (7-1) dolayı boynu bükük. O yüzden bu gece 'Rüyalar Tiyatrosu'nda az gol izleriz.
Devler haftasında sürpriz adayım Rosenborg. Norveçliler evinde hep tehlikeli olmuştur. Şampiyonlar Ligi'nde bu güne kadar Alman ekipleri


Büyütmek için tıklayınız
Norveç'ten galibiyetle dönemedi. Schalke'li Halil Altıntop'un sakatlığı hücumda alternatif sıkıntısı yarattı. Rosenborg'un ilk hafta Chelsea'den Stamford Bridge'te puan aldığını hatırlatalım.
Fenerbahçe de sürpriz yapabilecek ekipler arasında. CSKA Moskova istediği formu bir türlü yakalayamadı. Kanarya'nın CSKA gibi 'samba club' olması avantaj. Çünkü herkes birbirini gayet iyi tanıyor. Üstüne üstlük Moskova daha soğuk değil. Yani tüm şartlar rekor kırmaya elverişli!
Krizdeki Chelsea'nin Valencia deplasmanında hiç şansı yok. 'Özel adam'a yapılanlardan dolayı beter olsunlar zaten. İspanyolların geçen sezondan kalan bir rövanşı var. Bu durum Valencia seçeneğine ayrı bir artı.
'Artık kazanmalılar' statüsünden bir takımla noktayı koyayım: Milan. Milanolular tepetaklak düşüşü durdurmak zorunda. Celtic sahasında güçlü ama Milan bu tip krizleri atlatmayı bilen bir ekip.
NOT: UEFA Kupası'nda '0-0' rövanşı iki karşılaşma var. Nürnberg Bükreş'te, Toulouse da Sofya'da turlayabilir.


'Skor-Toto'yu 19 kişi bildi
135 kişinin katıldığı derbi 'Skor-Toto'sunda bu kez 19 iştirakçi sonucu doğru tahmin etti. Kendilerini kutlar, 'önümüzdeki maçlar'a doğru rotamızı çeviririz. 'Sonucu bilenler listesi' şu isimlerden oluşuyor: Mehmet Açar, Cem Altınsaray, Tuğrul Akşar, Tanıl Bora, Sabahattin Çetin, Mehmet Demirkol, Mehmet Ali Gökaçtı, Attila Gökçe, Kemal Gökhan Gürses, Koray Gürtaş, Kaan Kural, Alp Met, Murat Özyer, Taylan Polat, Hamit Turhan, Ömer Uğur, Yiğiter Uluğ, Celâl Üster, Deniz Yavuz.