Rossi: İstanbul Park'ı sevmiyorum

Moto GP'de sezonun bitimine iki yarış kala lider durumda bulunan Valentino Rossi, Türkiye Grand Prix'sinden çekiniyor. Bu hafta sonu İstanbul Park'ta koşulacak yarışı değerlendiren İtalyan pilot, "İstanbul pistini sevmiyorum, çünkü hiç kazanamadım" dedi.

MADRİD - Moto GP'de sezonun bitimine iki yarış kala lider durumda bulunan Valentino Rossi, Türkiye Grand Prix'sinden çekiniyor. Bu hafta sonu İstanbul Park'ta koşulacak yarışı değerlendiren İtalyan pilot, "İstanbul pistini sevmiyorum, çünkü hiç kazanamadım" dedi.
FIAT Yamaha adına yarışan Rossi, İspanyol basınında yer alan demecinde, Grand Prix'lerde özellikle Türkiye ve Çin pistlerini sevmediğini belirterek, "Ama birkaç çok hızlı virajlarıyla çok iyi, büyük bir pist. Eğer motor iyi iş çıkartırsa, eğlenceli bir yarış olacağını sanıyorum" görüşünü dile getirdi.
İstanbul Park pistindeki geçen yılki yarışta hatalı bir başlangıç yaptığını ve bunun podyuma çıkmamasına mal olduğunu hatırlatan İtalyan pilot, şunları söyledi: "Şu anda lideriz, ama sezon çok uzun. Amacımız her yarışta podyuma çıkmak. Jerez kentinde yapılan son yarışta Yamaha olarak motorda yeni şeyler denedik. Umarım, Türkiye'de de ilerlemeler kaydederiz."
Öte yandan İspanyol basını, yarışların Türkiye ayağında Moto GP takımlarını korkutan tek konunun lastikler olduğunu yazdı. Marca gazetesi, 800 cc'nin İstanbul'da hiç denenmediğine dikkat çekerek şampiyonanın iddialı isimlerinden Repsol Honda'nın İspanyol pilotu Dani Pedrosa'nın "Michelin ile yapacağımız toplantıda ya en riskli ya da en güvenli kararı almak zorundayız" sözlerine yer verdi. (Spor Servisi)