Rota Avrupa, Amerika ya da Arabistan

Galatasaray'la olan sözleşmesi sezon sonu sona eren Hakan Şükür, "Futbolu bu sezon sonu kısmetse Galatasaray'da noktalayıp, ya Avrupa'da ya da başka bir yerde oynamak istiyorum" dedi.

ANTALYA - Galatasaray'la olan sözleşmesi sezon sonu sona eren Hakan Şükür, "Futbolu bu sezon sonu kısmetse Galatasaray'da noktalayıp, ya Avrupa'da ya da başka bir yerde oynamak istiyorum" dedi. Antalya'da arsa alımı ve konut yapımı için ortak olduğu müteahhit arkadaşı Fatih Mehmet Baysal tarafından dolandırıldığı iddiasıyla açtığı davanın dünkü duruşmasına katılan Hakan Şükür, duruşmadan sonra gazetecilerin Sivasspor'a transfer olacağı iddialarına ilişkin sorularını yanıtladı. Sivaspor'a transfer olacağı yönündeki sözlerin aynı zamanda Sivasspor Teknik Direktörü olan arkadaşı Bülent Uygun tarafından gündeme getirildiğini dile getiren Şükür, "Bülent benim kan kardeşimdir. Beni orada görmek istemiş, çok teşekkür ederim" diye konuştu.
Sivasspor'a transfer olmayı düşünmediğini de kaydeden Şükür, şunları söyledi: "Futbolu bu sezon sonu kısmetse Galatasaray'da noktalayıp, ya Avrupa'da ya da başka bir yerde oynamak istiyorum. Avrupa olur, Arap ülkeleri olur, Amerika olur bilmiyorum, ama buna sezon sonu karar vereceğim. Galatasaray'daki mukavele sürem sezon sonu tamamlanıyor. Sezonu güzel tamamlayıp bırakmak istiyorum."
Genç futbolculara destek
Galatasaray'daki genç oyunculuların bazı agresif davranışlarına ilişkin soru üzerine de ünlü futbolcu, "Bunlar doğal. Sezon sonuna doğru bu agresiflikler gerek yorgunluk, gerekse yaşanan stresten kaynaklanıyor. Bu mücadeleyi vermek kolay değil. Dışarıdan göründüğü gibi değil. Onlar genç kardeşlerimiz. Soyunma odasında ya da antrenman sahasında güzel şekilde anlaşıyorlar. Saha içerisinde benim de bu tip davranışlarım gençlik dönemlerimde oldu. Herkesin oluyor. Çok uzatılmaması gerektiğini düşünüyorum" yanıtını verdi.
Öte yandan Hakan Şükür duruşmada Fatih Mehmet Baysal tarafından dolandırıldığını öne sürerken, Baysal, "Hakan uzun yıllar benim arkadaşımdı. Onunla ortak iş yapmayı bıraktığım için bana böyle bir iftira attı" diye konuştu. (Spor Servisi)