Rötarın nedeni Fener'in öfkesi

Galatasaray ile 2,5 yıllık sözleşme yapan Haim Revivo'nun, Fenerbahçe yönetimden gelebilecek tepkiler nedeniyle imzasının geciktirildiği ortaya çıktı.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray ile 2,5 yıllık sözleşme yapan Haim Revivo'nun, Fenerbahçe yönetimden gelebilecek tepkiler nedeniyle imzasının geciktirildiği ortaya çıktı. Geçen perşembe Florya'da İsrailli futbolcu ile gizli bir toplantı yaparak anlaşma sağlayan yönetim, başkan Özhan Canaydın'ın araya girmesiyle imza törenini erteledi. Canaydın transfer komitesine, "Şimdi bu transferi basına duyurursak, tepki alabiliriz. Revivo Fenerbahçe'den daha yeni ayrıldı, en az bir hafta daha bekleyelim" dediği belirtildi.
Terim ısrar edince
Bunun üzerine Revivo ile bir kez daha görüşen yönetim Revivo'ya, "Sen bir basın toplantısı düzenle ve henüz bizimle görüşmediğini ve transferin söz konusu olmadığını anlat. Hatta teklif bile yapılmadı diye iddia et" diyerek basına bilgi vermemesi konusunda uyardı. Ancak teknik direktör Fatih Terim bu oyuncunun Antalya kampına katılmasında ısrar edince, apar topar Ülkesinden çağrılan Revivo ile önceki gün imza töreni yapılmak zorunda kaldı. Bu gelişmenin ardından Canaydın, imza töreninden önce, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı arayarak, transferi bitirdik haberini iletti. Yıldırım'ın ise, "Bizim için bir sakınca yok" yanıtını verdiği belirtildi.
Öte yandan, Galatasaray yönetimi, Liverpool'un Portekizli oyuncusu Abel Xavier'in transferini 30 Ocak'a kadar askıya aldı. Bu futbolcunun menaceri Carlos Canella ise, Galatasaray'dan resmi bir teklif gelmesi durumunda görüşmeye hazır olduklarını açıkladı.