Rothen'in iki 'gözlüğüne' bir sarı!

Rothen'in iki 'gözlüğüne' bir sarı!
Rothen'in iki 'gözlüğüne' bir sarı!

Maçta yoğun güvenlik önlemleri alındı. Rothen (altta), iki kez gözlük işareti yaptı; ilkinde sarı kart gördü, ikincisi es geçildi. FOTOĞRAF: VOLKAN FURUCU / AA

* Ankaragücü’nden Jerome Rothen, karşılaşmanın 7. dakikasında yardımcı hakeme dönüp, elleriyle “Gözün görmüyor mu?” işareti yaptı. Yardımcı hakemin uyarısıyla orta hakem Barış Şimşek, Fransız oyuncuya sarı kart gösterdi. Rothen, aynı hareketi 23. dakikada bu kez yaklaşık bir metre uzaklıktan Şimşek’e yaptı, lakin Şimşek bu kez tepkiye ceza kesmedi ve kart göstermeyerek oyunu devam ettirdi.

* Dünkü karşılaşma için iki takım taraftarı arasında geçmiş yıllarda yaşanan olaylar nedeniyle Ankara polisi geniş güvenlik önlemleri aldı. Karşılaşma için emniyet 2 bin 500 polis görevlendirirken, 1000’e yakın özel güvenlik görevlisi de stat içinde ve çevresinde hazır bulundu. Ayrıca atlı ve köpekli polisler de stat çevresinde gün boyu denetim yaparken, stattaki güvenlik kameralarının yanı sıra 10 polis kamerası da maç boyunca taraftarları kaydetti. Bu arada, Ankara emniyeti, taraftar gruplarının karşılaşmaması için stada geliş güzergâhlarını ayırarak, otobüsle İstanbul’dan gelen Beşiktaş taraftarını Ankara girişinde karşıladı ve stada kadar eşlik etti. Emniyet görevlileri ayrıca Bursa’dan gelen Bursaspor taraftarları için de tren garında ve otobüs terminalinde özel önlemler aldı.

* Ankaragücü yönetimi, aileleri stada çekmek için bu karşılaşmayla birlikte özel bir uygulama başlattı. Buna göre stadın maraton tribününde bulunan 8 nolu kapıdan sadece ailelerin giriş yapmasına izin verildi. Bu kapıyı kullanan ailelere taraftar forması hediye edildi. Maraton tribününde 15’e 10 boyutunda Ankaragücü amblemi açıldı ve bu sırada ‘Gururluyuz, güçlüyüz, Ankaragüçlüyüz’ yazılı dev flamalarla gösteri yapıldı. Ankaragücü yönetiminin bu organizasyon için 5 binden fazla sarı ve lacivert karton dağıttığı öğrenildi. Öte yandan Ankaragücü, sahaya ‘Özhan Başkan, mekânın cennet olsun’ yazılı pankartla çıktı.

* Konuk ekipte tedavileri devam eden Nobre, Tabata, Tello, Ferrari, Nihat, Ramazan ve Ernst, dünkü maçta forma giymedi. Keza Beşiktaş sakatlar nedeniyle Ankara’ya 17 kişi geldi. Rüştü’nün yanı sıra kulübede kaleciler Hakan ve Korcan da yer aldı. Ev sahibinde ise Muhammet Hanefi ve Metin Akan sakatlıkları nedeniyle 18 kişilik maç kadrosunda yer almadı.


    ETİKETLER:

    Bursaspor