RTÜK Çakar'ın kulağını çekti

Geçen hafta yaptığı 'Spor basını terbiyesizdir' yorumuyla gündeme gelen eski hakem Ahmet Çakar, canlı yayında RTÜK Başkanı Zahid Akman tarafından uyarıldı.

İSTANBUL - Geçen hafta yaptığı 'Spor basını terbiyesizdir' yorumuyla gündeme gelen eski hakem Ahmet Çakar, canlı yayında RTÜK Başkanı Zahid Akman tarafından uyarıldı. Show TV'de yayımlanan '6 Pas' programına bağlanan Akman, kullanılan üslup ile ilgili uyarılarda bulunurken şöyle konuştu: "Programda söylenen sözlerin konuya katkı sağlaması gerekir. Bir yayıncı ve de RTÜK Başkanı sıfatıyla değerlendirme yaptığımda sözlerinizde hakemlere ilişkin büyük haksızlık olduğunu görüyorum. RTÜK uzmanlarımız bunun gereğini yapacaktır. Elbette hakemler yanlış yapacaklar, bunların gündeme getirilmesi ve aşağılanması, onların başlarını yerden kaldıramayacak yere getirilmesi çok yanlış. Kararlarına katılmasak da hakemlerin kararlarına saygı duymak gerekir. Hakemleri mafya, maç satan gibi sıfatlarla itham etmek hukuki duruma girer."
Akman, Ahmet Çakar'ın "Benim, bir gün hakemlerin başına gelirsem, kişinin hakemlikle ilgisini keserim demem bir suç mu?" sorusunu ise yanıtsız bırakırken "Kendisini savunamayan insanları eleştirirken dikkat edin! Dayanamadım, programa bağlandım" dedi
Ahmet Çakar ise eleştiriler karşısında şunları söyledi: "Ben yorum yapmazsam dayanamam, halk da bunu istiyor. Sayın Akman ile tartışacak halim yok, çok kibar bir şekilde bir devlet adamı olarak bağlandı ve konuştu.
Ama şimdi ben hangi yorumun suç olup olmadığını bilmeliyim, bilsem ona göre konuşurum." (Spor Servisi)