RTÜK Terim'i haklı buldu

RTÜK Terim'i haklı buldu
RTÜK Terim'i haklı buldu
Galatasaray-Fatih Terim ayrılığının en önemli nedeni olarak gösterilen mesaj polemiğinde, ilk raund tecrübeli teknik adamın oldu.

RTÜK, Terim-Aysal mesajlarının canlı yayında alenen okunmasını “özel hayatın ihlali” olarak değerlendirerek Beyaz TV’ye bir aylık reklam gelirinin yüzde 1’i oranında para cezası kesti.

Galatasaray'ın yıldızı da o listede


Milliyet'in haberine göre; 30 Eylül 2013 tarihinde Beyaz TV’de yayınlanan 'Beyaz Futbol' isimli spor programında Rasim Ozan Kütahyalı’nın, Fatih Terim ile Ünal Aysal arasındaki cep telefonu mesajlarını tek tek okuması büyük tartışma yaratmış, deneyimli teknik adam hukuki işlem başlatacağını açıklamıştı.

İlk etapta RTÜK’e başvuran Fatih Terim’e önceki gün olumlu yanıt verildi. Kurul, adı geçen programın görüntülerini inceledikten sonra 6112 sayılı RTÜK yasasının 8. maddesinin 1. fıkrasının “ç” bendi gereği özel hayatın ihlal edildiği sonucuna vardı. RTÜK, moderatörlüğünü Ertem Şener’in yaptığı, Ahmet Çakar, Sinan Engin, Rasim Ozan Kütahyalı ve Ümit Özat’ın konuk olarak katıldığı Beyaz Futbol programında, Terim ile Aysal arasındaki mesajların ifşaa edilmesinin kabul edilebilir bir yayıncılık anlayışı olmadığının altını çizerken, Beyaz TV’ye bir aylık reklam gelirinin yüzde 1’i oranında para cezası kesti.

Gıda getirene Galatasaray bileti hediye


DAVALARA ÖRNEK OLACAK

Fatih Terim’in RTÜK’den aldığı olumlu yanıtın halen devam etmekte olan ceza davalarına da örnek teşkil edeceği bildirildi. Söz konusu mesajları yayınlayan ve kullanan kişi ile kurumlara çeşitli davalar açan Terim’in RTÜK kararını avukatları aracılığı ile mahkemeye göndereceği de ifade edildi.

4 Eylül 2013 ile 19 Eylül 2013 tarihleri arasında Fatih Terim ile Ünal Aysal arasındaki mesaj trafiğinde, deneyimli teknik adamın Galatasaray Kulübü Başkanı'nın bazı gönderilerine yanıt vermediği iddia edilmiş, ayrılış sürecinin de bu gerekçeyle başladığı iddia edilmişti.

Semih Kaya ameliyat olacak mı?