'Ruhumuzu ortaya koyalım yeter'

'Ruhumuzu ortaya koyalım yeter'
'Ruhumuzu ortaya koyalım yeter'
Galatasaray kaptanı Sabri Sarıoğlu, Devler Ligi'nde oynayacakları Chelsea maçlarını değerlendirirken, puan farkı ve Mancini hakkında konuştu.

Sabri Sarıoğlu, sarı-kırmızılı takımın Antalya kampında Lig TV'nin sorularını yanıtladı.

İşte Riera gerçeği!

"MANCINI SEZON BAŞINDA GELSEYDİ..."

Tecrübeli futbolcu, Fenerbahçe ile aralarındaki 8 puanlık fark ve İtalyan teknik adam Roberto Mancini ile ilgili olarak, "Puan farkı nedeniyle üzüntü yaşadık, ama devre arası kampında 8 puanlık fark bizi hırsa itti. Kapanmayacak fark değil. Bu potansiyele sahibiz. Sonuçta son iki senenin şampiyonuyuz. Şu anda inançlı ve hırslıyız. Kaybetmediğimizi ve sürekli kazandığımız sürece Fenerbahçe'nin puan kaybedeceğini düşünüyoruz. Mancini geleli 3-4 ay oldu, yavaş yavaş alışıyor. Kendi kurduğu bir takım değil. Belki sezon başında gelseydi daha farklı olabilirdi. Her hocanın kendi anlayışı var. Bizim görevimiz, Mancini'nin verdiği taktikleri en iyi şekilde yerine getirmek" dedi.

"ÇOCUKLUK HAYALİMDİ"

Dünyaca ünlü futbolcular Didier Drogba ve Wesley Sneijder'e kaptanlık yapması konusunda Sabri, "Çok kaliteli futbolcular. Ben sadece onların değil, Galatasaray futbol takımın kaptanıyım. Bu konuda rahatsızlığım yok, aksine çok mutluyum. Galatasaray kaptanlığı çocukluk hayalimdi. Bu hayalimin gerçekleşmesi için inanarak peşinden gittim. Allah da bana bu günleri gösterdi" ifadelerini kullandı.

G.Saray'dan F.Bahçe'ye cevap

"FENERBAHÇE'NİN STADINDAKİ ŞAMPİYONLUK..."

Galatasaray kaptanı, en anlamlı şampiyonluk olarak, "Her şampiyonluk birbirinden anlamlı. Ancak en iyisi Fenerbahçe'ye karşı aldığımız Süper Final'deki şampiyonluktu. Ona çok sevindim. Neticede ezeli rakibimizin kendi sahasında kazandığımız şampiyonluk keyifliydi" diye konuştu.

"CHELSEA İLE ŞANSLARIMIZ EŞİT"

Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea ile oynanacakları maçları değerlendiren sarı-kırmızılı oyuncu, "Chelsea üst düzey bir takım. Ancak biz de Galatasaray'ız. Chelsea karşısında sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bence şartlar eşit, ama Türk Telekom Arena'da oynayacağımız maç bizim çok kritik olacak. Takım arkadaşlarıma ve taraftarlarımıza güveniyorum. Ruhumuzu ortaya koyalım yeter. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynamak için mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.

Aysal'dan Terim'e aile jesti