Rumenler ışıl ışıl

Önceki gece oynanan Euro 2004 Elemeleri'nde Türkiye'de top oynayan yabancı futbolculardan özellikle Rumenler, göz kamaştırdı.

BÜKREŞ - Önceki gece oynanan Euro 2004 Elemeleri'nde Türkiye'de top oynayan yabancı futbolculardan özellikle Rumenler, göz kamaştırdı. 2. Grup'ta yer alan Romanya, evinde Lüksemburg'u 4-0'la geçerken ilk golüne Chelsea'de oynayan Adrian Mutu'yla kavuştu. Sonra sahaya 'bizimkiler" çıktı. 42'de Beşiktaşlı Daniel Pancu, 43'te Bursasporlu Ioan Viorel Ganea ve 77'de de Galatasaraylı Viorel Bratu skoru 4-0'a taşıdılar. Grubun bir diğer maçında Bosna Hersek, evinde yıldızlar topluluğu Norveç'i 1-0 yenerken İstanbulsporlu Elvir Boliç sahada 90 dakika yer aldı.
3. Grup'ta Trabzonsporlu Maxim Romaşenko'nun 89 dakika formasını giydiği Beyaz Rusya, evinde Çek Cumhuriyeti'ne 3-1 yenildi. Aynı grupta yer alan Hollanda, evinde Avusturya'yı 3-1 yenerken Galatasaraylı Frank de Boer 90 dakika oynadı, Van Hooijdonk ise ikinci 45 dakika görev aldı. Fenerbahçe'nin ve Galatasaray'ın eski gözağrısı Haim Revivo da, İsrail'in deplasmanda Slovenya'ya 3-1 yenildiği maçın 69. dakikasında takımının tek golünü attı. İstanbulspor'da bu yıl dikkat çekici bir performans sergileyen
Pini Balili, ikinci 45 dakikada forma giydi. Türkiye'nin bulunduğu grupta yer alan Makedonya'da ise Diyarbakırspor forması giyen Stavrevski defansta başarılı olurken, Malatyasporlu kaleci Milosevski, özellikle Rooney'nin golünde çok hatalıydı. (Spor Servisi)