Rus basını 'Türkleri sevindirdik' dedi

CSKA-Fenerbahçe maçına geniş yer ayıran Rus basını, maçta tecrübeli tarafın ağır bastığını yazdı. Ülkenin en çok okunan spor gazetesi Sport, 'Zico, bu gerçek mi'?

MOSKOVA / ROMA - CSKA-Fenerbahçe maçına geniş yer ayıran Rus basını, maçta tecrübeli tarafın ağır bastığını yazdı. Ülkenin en çok okunan spor gazetesi Sport, 'Zico, bu gerçek mi'? başlığını kullanarak verdiği haberde, CSKA'nın şokta olduğunu ve mavi-kırmızılı taraftarların da böyle bir skora inanamadıklarını yazdı.
Gazete, Fenerbahçe'nin daha az atak geliştirmesine rağmen maça ortak olduğunu yazdı. CSKA'nın yediği golden sonra kendine geldiğini, dört dakikada gelen iki gol ve sıklaşan ataklara rağmen Fenerbahçe'nin son dakikalardaki golünden sonra yıkıldığını yazan gazete, başkent ekibinin işinin artık çok zor olduğunu vurguladı.
"Türkleri sevindirdik" diyen gazete, "Hâlâ şoktayız. Zico, bu gerçek mi acaba?" diyerek şaşkınlığını dile getirdi. Gazete, Fenerbahçe'nin daha tecrübeli olduğunu kabul ederken, altbaşlıkta "Tecrübeli olan kazandı" yorumu yapıldı. CSKA'nın ilk golünü atan Krasiç'in "Bunu beklemiyorduk. Kazanmalıydık. İyi hazırlanmıştık, son dakikalarda çok gereksiz bir gol yedik, her şey daha farklı olabilirdi" açıklamalarına da yer verildi. Karşılaşma, İtalyan spor basınının sayfalarına da yansıdı. Corriere dello Sport, maça ilişkin haber başlığında, "Deivid, Fenerbahçe'yi kurtardı. CSKA'nın başı dertte" diye yazdı. Sarı-Lacivertlilerin 85. dakikada beraberliği yakalayarak elde ettikleri bir puanla G Grubu'nda lider konumuna yükseldiklerine işaret edilen haberde, maçla ilgili olarak şu yoruma da yer verildi: "Deivid, bitime beş dakika kala attığı golle, Fenerbahçe'yi yenilgiden kurtardı. Dakikalar ilerledikçe Fenerbahçe'nin yenileceğinin düşünüldüğü anda, maçın kaderini yine Deivid belirledi. Inter'e attığı golle takımına üç puan kazandıran Brezilyalı oyuncu, bu kez Mandrykin'i aşmayı başardı." La Gazzetta dello Sport da, "CSKA Moskova, kaleci hatası kurbanı" diye başlık attı. Haberde, "Beraberlik, CSKA için can sıkıcı. Zico'nun ekibi için ise gayet iyi, hatta harika" denildi.
Edu: Söz, toparlanacağım
Fenerbahçe'nin yediği gollerdeki büyük hatalarıyla eleştirilere hedef olan Brezilyalı savunmacı Edu ise dün internet sitesinde yaptığı açıklamada "Kendimi toparlayacağım ve bana büyük destek veren taraftarlarımızı mahcup etmeyeceğim" ifadesini kullandı. (Spor Servisi)