Rus hocadan şok Türkiye kararı!

Rus hocadan şok Türkiye kararı!
Rus hocadan şok Türkiye kararı!
Kazakistan Premier Lig ekibi Okzhetpes, kamp için Türkiye'yi tercih etmeyecek. Bu kararın nedeninin, takımın Rus hocası Vladimir Mukhanov olduğu iddia edildi.

Türkiye ile Rusya arasında gerilen ilişkilerin ardından Rusya Spor Bakanı Mutko, futbol takımlarına kamp için Türkiye'ye gitmemelerini söylemişti. Bu açıklamanın ardından ülkenin önde gelen ekipleri, Antalya kamplarını iptal etmişlerdi.

Son olarak Anzhi de ülkemize gelmeyeceğini açıklarken, Türkiye'nin kardeş ülke bildiği ülkelerden Kazakistan'dan da bu yönde bir karar çıktı. Kazakistan Premier Lig ekiplerinden Okzhetpes'in, kamp dönemiyle ilgili planlarını değiştirdiği belirtildi.

TÜRKİYE YERİNE İKİ ÜLKE ADAY

Milliyet'te yer alan habere göre; yeni sezon için hazırlıkların kısa bir süre içinde başlayacağı Kazakistan'da, Okzhetpes ekibinin kamp için Türkiye'ye gelmeyeceği bildirildi. Sezon öncesi hazırlıkları için Türkiye yerine Birleşik Arap Emirlikleri ya da Güney Kıbrıs'ta çalışmalarını gerçekleştireceği bildirildi.

Kulübün bu tavrı Okzhetpes taraftarları arasında tartışma konusu oldu. Konuyla ilgili yorum yapan Kazak taraftarların, takımın Rus hocası Vladimir Mukhanov'un, sürpriz kararın ardındaki isim olduğunu iddia etmeleri dikkati çekti.