Rus takımı Belogorie, İzmir'deki maça gelmeyecek

Rus takımı Belogorie, İzmir'deki maça gelmeyecek
Rus takımı Belogorie, İzmir'deki maça gelmeyecek
Türkiye'nin Suriye sınırında hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağını düşürmesi sonrası oluşan kriz ortamı sporu da olumsuz etkiliyor. Arkas Spor'un DenizBank CEV Şampiyonlar Ligi C Grubu'nda 1 Aralık Salı günü konuk edeceği Rus ekibi Belogorie, İzmir'e gelmeyeceğini bildirdi.

İZMİR - Arkas Spor'un dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Bahadır Osman, Rus ekibi Belogorie'nin, menajeri aracılığıyla karşılaşmayı oynamak için İzmir'e gelmeyeceğini kendilerini ilettiğini söyledi.

Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından yaşanan süreçte, bu ülke takımlarının Türkiye'deki maçlarının ertelenmesi için Avrupa Voleybol Konfederasyonu'na (CEV) başvurduğunu belirten Osman, "Bu süreçten sonra biz de CEV'in kararını bekliyorduk. Resmi olmayan bilgilere göre CEV'in, maçın oynanması yönünde karar vereceğini öğrendik. Ancak Rus takımının menajeri, Salı günkü müsabakaya gelmeyeceğini bize bildirdi. Biz CEV'in ve ülke federasyonumuzun kararlarına göre hareket edeceğiz" dedi.

Rusya, İstanbul'daki şampiyonaya katılmayacak!

Rubin'den Gökdeniz'i üzen Türkiye kararı!