Rus takımı Ekaterinburg, Kayseri'ye geliyor

Rus takımı Ekaterinburg, Kayseri'ye geliyor
Rus takımı Ekaterinburg, Kayseri'ye geliyor
Türk futbolcuların transfer edilmesini yasaklayan, voleybol takımlarını Türkiye'ye göndermeyen Rusya, basketbol için sürpriz bir karar aldı. Ekaterinburg Kadın Basketbol Takımı, yarın Kayseri'de Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) ile oynayacağı Avrupa Ligi maçına geleceğini bildirdi.

Türkiye ile Rusya arasında yaşanan 'uçak düşürme' krizi sporu da etkiledi. Rusya Voleybol Federasyonu, Avrupa kupalarında mücadele eden Dinamo Moskova ve Belogorie takımlarının Türkiye'de oynayacağı Avrupa kupaları maçlarına gelmelerine izin vermedi. Rusya Sambo Milli Takımı'nın, 5-6 Aralık'ta İstanbul'da yapılacak Avrupa Şampiyonası'na katılmayacağı duyuruldu. Rusya Futbol Federasyonu Başkanı Vitaliy Mutko ise kış transfer döneminde Türkiye'den oyuncu alınmasına izin vermeyeceklerini açıkladı.

Rusya'nın kararına FIFA incelemesi!

Voleybol, sambo ve futbolun aksine basketbolda sürpriz bir gelişme yaşanıyor. UMMC Ekaterinburg, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi'nde yarın saat 19:00'da Kayseri'de oynanacak Abdullah Gül Üniversitesi karşılaşmasına geleceğini bildirdi. Abdullah Gül Üniversitesi'nin yetkilileri, Ekaterinburg kafilesi için bir otelde yer ayırttı.

Abdullah Gül Üniversitesi, geride kalan 5 maçta aldığı 3 galibiyet ve 2 mağlubiyetle 4’üncü sırada yer alıyor. Avrupa'nın en güçlü kadrolarından birine sahip olan UMMC Ekaterinburg ise 5'te 5 ile lider durumda bulunuyor. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/148468614846861

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  KIVIRTMALAR BAŞLADI - ARAGORA

  İşte sen busun Putin..Bravo Erdoğan..Aklın yolu birdir..Bir sürü poz bir sürü hava..Ukalalık...Neden adam olamadığınız belli..Durduk yerde ülke işgal etmeler..Hava sahaslarını ihlal edip ;''ETMEDİK '' diye yalan söylemeler..İşte böyle yaparlar adamı... O meyvaları sebzeleri bize kıyak olsun diye mi alıyorsun?Açsınız aç..Muhtaçsınız.. Bu ne hava bu ne tafra??Kendi vatandaşını cezalandırdın.Bize bir şey olmaz..Olan sana olur...